تجمع اهالی روستاهای لوداب جلوی استانداری؛ با «الاغ» عبور و مرور می کنیم

مردم اهالی روستاهای (گردنگاه، سر گردنگاه، دره بنگر و چانگ) امروز جلوی استانداری تجمع کردند.
جمعی از اهالی روستاهای لوداب (گردنگاه، سرگردنگاه، دره بنگرو) از توابع بویراحمد با حضور در جلوی استانداری از نبود جاده ارتباطی مناسب گلایه‌مند بودند و تجمع کردند.
«برزگر» یکی از اهالی این روستا در گفت‌و‌گو با خبرنگار کبنانیوز، اظهار کرد: این روستا‌ها از یک جاده ارتباطی برخوردار هستند و متأسفانه به دلیل وضعیت بد اینجاده تنها با «الاغ» و «قاطر» می‌توانیم، عبور و مرور می‌کنیم.
وی تاکید کرد: اهالی روستا خودرو دارند ولی به دلیل اینکه وضعیت جاده ارتباطی ما بسیار اسفناک است امکان تردد خودرو‌ها نیست و در فصل زمستان و بارندگی مشکلات ما صد چندان می‌شود.
یکی دیگر از اهالی این روستا‌ها گفت: از ۷ کیلومتر مانده به روستا‌ها وضعیت جد خیلی بد می‌شود و باید خودرو‌ها را هفت کیلومتر مانده به روستا‌ها پارک کنیم و با «الاغ» و «قاطر» بار و دیگر وسایل خود را تا منازلمان ببریم.
این فرد ساکن در روستای گردنگاه لوداب از توابع بویراحمد با بیان اینکه برای انتقال بیماران این روستا‌ها نیز دغدغه‌های زیادی است، بیان کرد: هر کس در این روستا‌ها بیمار شد یا باید منتظر مرگ باشد و یا اینکه با رنج فراوان آن را به جاده‌های دسترسی برسانیم.
به گزارش کبنا و به گفته افراد تجمع کننده بخشداری و ادارات مربوطه به خواسته‌های آن‌ها تاکنون پاسخ نداده‌اند و نبود اعتبار و بودجه را بهانه کرده‌اند و جاده آنقدر وضعیت بدی دارد که امکان استفاده از آن نیست.
این افراد می‌گویند، اهالی این روستا‌ها دارای زمین‌های کشاورزی و دامداری هستند، اما به دلیل نبود جاده مناسب دسترسی و سایر امکانات اغلب ساکنین به شهر مهاجرت کرده‌اند.
آن‌ها ادامه داد: به دلیل مهاجرت و نبود کار مجبور هستیم کارگری کنیم، اما اگر جاده ارتباطی خوبی داشتیم در محل سکونت خودمان به کشاورزی و دامداری مشغول می‌شدیم و زندگی بهتری را هم سپری می‌کردیم.
میرزایی یکی از اهالی روستای «دره بنگرو» بخش لوداب از توابع شهرستان بویراحمد نیز بیان کرد: مسئولان مرتب در شعار‌ها و سیاست‌های کاری خود اعلام می‌کنند که باید از مهاجرت روستائیان جلوگیری شود، اما این وضعیتی که جاده ارتباطی ما دارد خلاف آن چیزی است که مسئولان می‌گویند.
وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی مربوط به همه مردم است، افزود: امام خمینی (ره) روستائیان و فقیران را صاحبان اصلی انقلاب اسلامی می‌دانستند و ما هم انتظار داریم مسئولان ارشد کهگیلویه و بویراحمد نسبت به مشکل ما چاره اندیشی کنند.
این فرد اضافه کرد: روزهای اخیر برای جابجایی «میت» خود با مشکل مواجه شدیم.

در ادامه اهالی این روستا‌ها تاکید کرده‌اند؛ مردم روستاهای (گردنگاه، سر گردنگاه، دره بنگر و چانگ) فاصله زیادی با مراکز بهداشتی و درمانی و شهرها دارند که وضعیت جاده دسترسی نیز بر مشکلات ما افزوده است.

برخی از کارشناسان استانداری کهگیلویه و بویراحمد در بین تجمع کنندگان حاضر شدند. منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *