تجمع کارگران اخراجی نفت و گازگچساران در جلوی اداره حراست/ اخراج از کار زندگی ما را تلخ کرده است+ تصاویر

بیش از ۵۰ کارگر اخراجی شرکت نفت و گاز گچساران با تجمع در مقابل ساختمان مرکزی حراست این شرکت، خواستار بازگشت به کار و پرداخت معوقات حقوقی خود هستند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ، علت این اقدام اعتراضی ناگهانی حدود ۱۸۰ نفر(طبق گفته شده) از کارگران حوزه نفت و گازگچساران است و آنان خواستار بازگشت به کار وپرداخت معوقات حقوقی خود هستند.

متاسفانه تا این لحظه هیچ پاسخی از سوی مسئولان شرکت نفت و گازگچساران به خواسته‌های کارگران داده نشده است.

یکی از این کارگران معترض می گوید: بیشتر این کارگران اخراجی متاهل و دارای فزرند هستند و تامین مخارج زندگی بعد از اخراج بسیار برایمان سخت شده است و نمی‌توانیم جواب زن و بچه‌هایمان را بدهیم.

دیگری گفت:از سال ۸۶ به عنوان نیروی آماده در حراست مشغول به کار شدم و در سال ۹۵هم به عنوان نیروی موقت کارم را ادامه دادم حال که اخراج شده ام تامین مخارج زندگی برایم بسیار سخت و دشوار شده است.

یکی دیگر از کارگران معتقد است که در سال های ۹۴ و ۹۵ حدود ۳۰۰نفر جذب حراست شرکت نفت و گاز شدند که در بازده زمانی یکماه اخیر چیزی بالغ بر ۱۸۰نفراز این نیروها از کار بی کار شده اند اما هنوز نورچشمی ها ، فرزندان مسئولین  و پارتی داران سرکار هستند و این کجای عدالت است.

دیگری هم افزود: متاهل و داری ۲فززند هستم حدود ۸ ماه سرکار بودم درحالی که ۲درماه اخیر هیچ حقوقی هم دریافت نکرده ام و اخراج شدم، حال چطور می شود یک فرزند مسئول این شهر بعد از بنده و در حدود ۲ماه پیش در حراست مشغول به کار شده باشد، اما هنوز اخراج نشده است.

کارگران بیکار شده حراست شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران با بیان این مطلب که خواهان احقاق حق و بازگشت به کار هستیم از مجموعه مقامات این شرکت خواستند که آن‌ها را در رسیدن به مطالبات حداقلی و نجات از بیکاری یاری دهند.

 

 

 

 

منبع : صبح زاگرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *