ترافیک معاونان رئیس جمهور و وزیران در ماه های پایانی دولت به کهگیلویه و بویراحمد/ورود سه وزیر و یک معاون رئیس جمهور به استان

در روزهای آینده یک معاون رئیس جمهور و سه وزیر دولت تدبیر و امید برای بازدید و افتتاح چند پروژه به استان کهگیلویه و بویراحمد سفر می کنند که اینجا جای سوال دارد، اینگونه سفرها با توجه به ماه های آخر دولت آیا کاری است یا تبلیغاتی.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی خبر رسان طبق اخبار منتشر شده در رسانه های رسمی و محلی در استان در روزهای آینده سه وزیر و دو معاون رئیس جمهور به استان سفر می کند.

استان کهگیلویه و بویراحمد در جنوب غربی کشورمان قرار دارد و یکی از استانهای توسعه نیافته در تمامی حوزه ها به خصوص جاده های ارتباطی و زیر ساختی است.

این استان در تمامی مناسبت ها به خصوص جنگ هشت ساله دفاع مقدس، انتخابات های ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و شوراهای اسلامی شهر و روسا رتبه اول را نسبت به جمعیت خود اختصاص داده اما در شاخصه های توسعه عقب ماندگی بسیاری دارد.

این استان سراسر شیعه بوده و دارای مردمی انقلابی است اما متاسفانه در این استان روستاها و مناطق و شهرهایی وجود دارد که از حداقل های امکانات اولیه محروم بوده و نیاز است که مسئولان به این مناطق توجه داشته باشند.

اما اینکه در ۳۸ سال گذشته بعد از انقلاب کاری صورت نگرفته این جای ناسپاسی است اما باید گفت که اگر هر چه کار و امکانات به این استان داده شود  کم بوده چرا که محرومیت ها زیاد است،  پس ضرورت دارد که مسئولان استانی و کشوری با سفر به این استان حداقل دستاوردی برای توسعه استان داشته باشند و تنها برای رفع تکلیف و سخنرانی نیایند.

در دولت تدبیر و امید مسئولانی که به استان کهگیلویه و بویراحمد سفر داشته اند تنها برای تفریح بوده و هیچ گونه توجهی به پروژه ها و حتی زیرساخت های استان نداشته اند و تنها در حد حرف و سخنرانی از استان نام برده ند که این استان باید امکانات داشته باشد اما بعد از آن دیگر همه چیز را فراموش می کنند.

از طرفی استان کهگیلویه و بویراحمد رتبه نخست بیکاری در کشور را دارد اما متاسفانه این استان از هر گونه کارخانه یا واحد تولیدی که بتواند این نیروهای آماده به کار را حذب کند وجود ندارد لذا ضرورت دارد که دولت مردانی که به این استان سفر می کنند حداقل دستاوردی داشته باشند.

در سال ۹۶ نیز رئیس جمهور در آخرین سفر استانی خود و در ماه های آخر کاری  به کهگیلویه و بویراحمد سفر کرد اما در این سفر هیچ دستاوردی نداشت و تنها جنبه تبلیغاتی داشت.

در این میان نیز مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه فاش کرد که به منظور تبلیغات دولت از طریق های مختلف معاونان و وزرای دولت در قالب برنامه های مختلف به استانها سفر می کنند که نمونه این کار ورود سه وزیر و دو معاون رئیس جمهور است.

حال در اردیبهشت ماه سال جاری و نزدیک به انتخابات ریاست جمهوری معاون رئیس جمهور و رئیس مراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست و دو وزیر کشور و راه و شهرسازی به استان کهگیلویه و بویراحمد سفر می کنند.

جای سوال دارد این سفر معاونان و وزرا به استان کهگیلویه و بویراحمد در آستانه انتخابات آیا مسئله کاری است یا انتخاباتی؟ در شرایطی که دولت هیچ گونه دستاوردی نداشته است در روزهای پایانی سال به تکاپو افتاده و با سفرهای استانی و افتتاح پروژه های نیمه تمام و یا سوری به دنبال سرپوش گذاشتن ناتوانی های دولت هستند.

در این رابطه نیز شهردار از افتتاح دو پارک ولایت و چشمه نباتی با حضور وزیر کشور خبر داد و گفت: اردیبهشت ماه سال جاری وزیر کشور به سفر می کند.

همچنین استاندار کهگیلویه و بویراحمد در اولین نشست با اصحاب رسانه استان از سفر وزیر راه و شهرسازی برای افتتاح قطعه دوم جاده پاتاوه به دهدشت خبر داد و گفت: اقای آخوندی در اردیبهشت ماه سال جاری به یاسوج سفر می کند.

همچنین مدیرکل محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد از سفر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست کشور به استان خبر داده است و افزود: این سفر روز پنجشنبه یکم اردیبهشت ماه انجام می شود.

مدیر عامل آب و منطقه ای استان نیز در روزهای اخیر از سفر وزیر نیرو برای افتتاح تصفیه خانه آب شرب این استان توسط وزیر نیرو خبر داد و گفت: این سفر در هفته آینده انجام می شود.

انتهای پیام/۷۰۴۴

 

منبع : صبح زاگرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *