تشکیل کارگروه سفر های نورزی در شهرداری یاسوج/شروع ساخت و سازهای جدید در آبشار یاسوج/ بودجه کافی برای ساخت و ساز در پارک جنگلی را نداریم

شهردار یاسوج به ایجاد بستر های مناسب شهری در ایام نوروز اشاره کرد و گفت: یکی از طرح های مهم در اجرای برنامه های نوروزی ایجاد کارگروه سفر در شهرداری یاسوج بوده است

محمد علی در گفتگو با خبرنگار پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی خبر رسان ، به تمهیدات برای ایام عید و خدمات دهی هر چه بهتر به مسافران نوروزی اشاره کرد و گفت: متعاقب سالهای گذشته برای این ایام سعی کرده ایم زیر ساختهای لازم را حل و فصل کنیم.

تشکیل کارگروه سفر های نورزی در شهرداری یاسوج

وی با بیان اینکه یکی از طرح های مهم در اجرای برنامه های نوروزی ایجاد کارگروه سفر بوده است،بیان کرد: همزمان با ایجاد این کارگروه معاونت فضای سبز شهرداری یاسوج شروع به کاشت گل و گیاه در معابر، رنگ آمیزی معابر و جداول، تنظیف جداول و خیابانها و سایر موارد عمومی را برای خدمات دهی مطلوب و بهتر به شهروندان و مسافران انجام داده و یا در حال انجام شدن هستند.

افتتاح کامل دو پارک تا پایان سال

شهردار یاسوج به توسعه زیر ساختهای مهم در بحث فضای سبز اشاره کرد و گفت: در زمینه افتتاح و بهره برداری از پارک های شهری در حال حاضر با توجه به اینکه پارکهای شهرداری (چشمه نباتی و بانوان)تا پایان سال به صورت کامل افتتاح می شوند.

جاوید با بیان اینکه اضافه شدن ۴۰هکتار پارک به فضای سبز مرکز استان خبر خوبی برای طبیعت دوستان پایتخت طبیعت خواهد بود،گفت: با توجه به پیشرفت های عمرانی صورت گرفته دو پارک اصلی شهرداری یاسوج به نام های( پارک ولایت و غدیر) تا فرجه زمانی اردیبهشت ماه سال آینده به بهره برداری کامل خواهند رسید.

حضور ۲۴ساعته شهرداری برای تجهیز آبشار یاسوج

وی با بیان اینکه این شهرداری یاسوج با تمام توان در آماده خدمات دهی به مسافران نوروزی خواهد بود، تصریح کرد: در مورد توسعه بصری آبشار یاسوج در حال حاضر پیمانکار با تمام قوت پای کار بوده و طرح زیبا و مناسبی برای این پارک در نظر گرفته شده که امیدواریم این طرح به زودی به پایان برسد.

شهردار یاسوج به آماده سازی پارک بزرگ جنگلی یاسوج اشاره کرد و گفت: این پارک با فضای بصری ۸۰هکتار یکی از پارکهای خوب و بالقوه در مرکز استان بوده که سالهاست از سوی این نهاد طرح جامع ساخت و ساز آن آماده است.

بودجه کافی برای ساخت و ساز در پارک جنگلی را نداریم

جاوید یکی از دلایل راکد ماندن این پروژه عظیم را نداشتن بودجه عمرانی کافی برای این پارک دانست و گفت:مبلغی از سوی دولت و منابع عمرانی سفرهیئت دولت برای این پارک در نظر گرفته شده که اگر این مبلغ اختصاص داده شود می توان این پروژه را اجرا کرد  وگرنه نمی توان کاری برای آن انجام داد.

وی با تأکید بر اینکه شهرداری یاسوج با بودجه فعلی شرایط نگهداری با امکانات فعلی را دارد،بیان کرد:با توجه به اینکه برای ساخت این پروژه نیازمند بودجه کافی هستیم زمینه برای ساخت و ساز این پروژه وجود ندارد.

جمع آوری زباله های ورودی شهر بر عهده شهرداری یاسوج نیست

شهردار یاسوج در ادامه به وضعیت وخیم و دگرون شاه ورودی شهر یاسوج و انباشت زباله در این مناطق نیز اشاره داشت و افزود: در مورد ورودی شهر یاسوج باید گفت که محدوده بیرون شهر ازحد فاصل زندان مرکزی یاسوج تا پل مهریان بر عهده شهرداری مادوان بوده و از سوی دیگر محدوده سرآبتاوه تا مسجد نجف آباد نیز بر عهده دهیاری این قسمت است و جایی که بر عهده شهرداری یاسوج بوده از این قاعده مستثنی است.

جاوید با بیان اینکه مردم خودشان باید در زمینه فرهنگ سازی این موضوع پیش قدم شوند، بیان کرد: متأسفانه فضای بصری ورودی شهر یاسوج زینبده این شهر نیست که نیازمند یک فراغ جمعی برای این موضوع است.

منبع:بویرخبر

انتهای پیام/۷۰۴۴

منبع : صبح زاگرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *