تعجب سرمایه گذار از مدیر کهگیلویه و بویراحمدی که زیر قولش زد

فرماندار گچساران در نشست بررسی مشکلات پسماندهای پزشکی گچساران که با حضور تعدادی از مسئولین شهرستان و مدیرعامل شرکت سرمایه گذار و تولید کننده دستگاه‌های بی‌خطر ساز زباله‌های عفونی بیمارستانی برگزار شد، اظهار کرد: دفن بهداشتی و اصولی زباله‌های پرخطر شامل زباله‌های دارویی و شیمیایی و همچنین زباله‌های عفونی و نوک تیز یکی از دغدغه‌های مهم مسئولان اجرایی شهرستان بود که به زودی این مشکل با همکاری بخش خصوصی رفع خواهد شد.

عبدالرحیم رحیمی گفت: این دستگاه در ابتدا زباله‌ها را خرد کرده تا جایی که حجم زباله‌ها به یک سوم حجم واقعی برسد و سپس در‌‌ همان محل به صورت خودکار بسته بندی می‌کند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان گچساران نیز گفت: روزانه ۸۱۴ کیلوگرم پسماند عفونی توسط مراکز درمانی، مطب‌ها و ۲ بیمارستان این شهرستان تولید می‌شود.

هایده حافظ قران اظهار داشت: از این میزان ۴۵۰ کیلوگرم در ۲ بیمارستان شهرستان گچساران تولید می‌شود.

وی افزود: این میزان پسماند عفونی از ۱۸۲ واحد بهداشتی و ۲ بیمارستان شهرستان گچساران تولید می‌شود.

حافظ قرآن بیان کرد: با راه اندازی دستگاه بی‌خطرسازی زباله عفونی پسماندهای بیمارستانی و واحدهای بهداشتی شهرستان گچساران به زباله‌های بی‌خطر تبدیل می‌شوند.

در ادامه مدیرعامل شرکت تولید کننده دستگاه‌های بی‌خطر ساز زباله‌های عفونی بیمارستانی گفت: نصب و راه اندازی دستگاه امحاء زباله‌های عفونی در هر شهری یک امر ضروری است چون در همه جای دنیا زباله‌های عفونی را یکی از عوامل براندازی نظام بهداشت زمین، هوا و مردم تلقی می‌کنند.

حبیب الله صالحی عنوان کرد: در صورت همکاری مسئولین شهرستان گچساران ما حاضر هستیم یک دستگاه پیشرفته ۱۰۰۰ لیتری در گچساران راه اندازی کرده و و با راه اندازی آن برای ۱۰ نفر اشتغالزایی می‌شود.

مدیرعامل شرکت مبنا طب با اشاره به اینکه ثبت اختراع و ساخت این دستگاه بعهده خودش می‌باشد، تصریح کرد: قیمت این دستگاه‌ها بستگی به سایز آن دارد و قیمت دستگاهی که برای گچساران پیش بینی کرده‌ایم ۲۵۰ میلیون تومان است.

گفتنی است: حاشیه جلسه زمانی آغاز شد که سرمایه گذار دستگاه بی‌خطرساز زباله‌های عفونی عنوان کرد در جلسه‌ای که روز گذشته در شهر یاسوج داشیتم برای نصب و راه اندازی این دستگاه مسئولین این شهر همکاری خوبی با ما داشتند و برای این منظور زمینی را در شهرک صنعتی یاسوج برای اجرای این طرح پیش بینی کردند.

در ادامه فرماندار گچساران خاطر نشان کرد: ما نیز زمینی را در شهرک صنعتی خان احمد برای راه اندازی این کارخانه در نظر گرفته‌ایم که در این هنگام شهردار دوگنبدان با تماس تلفنی با مدیر عامل شرکت شهرک صنعتی استان از وی سوال کرد که آیا شما مجوز نصب دستگاه امحاء زباله را در شهرک‌های صنعتی را صادر می‌کنید؟ و امکان نصب این دستگاه در شهرک صنعتی وجود دارد؟ که مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان درجواب شهردار دوگنبدان گفت: طبق دستورالعمل‌های سازمان به هیچ عنوان مجوز نصب و راه اندازی دستگاه امحاء زباله را در شهرک صنعتی صادر نمی‌شود و کاملا غیرقانونی است و در ضمن هیچ زمینی در شهرک صنعتی یاسوج به شرکت سرمایه گذار نصب دستگاه‌های بی‌خطر ساز واگذار نشده است که در این هنگام سرمایه گذار طرح نسبت به صحبت‌های سهراب بنام مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی واکنش نشان داد و گفت: بسیار تعجب می‌کنم مدیری در استان پس از یک روز قول دادن زیر قولش زده و در صحبت‌هایش ۱۸۰ درجه چرخش دارد.

لازم بذکر است: فرماندار و مدیران ادارات شهرستان گچساران قول همکاری لازم برای هر چه سریع‌تر راه اندازی کردن دستگاه امحاء زباله در شهرستان گچساران را به سرمایه گذار دادند.کبنا

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *