تعداد مهمانان نوروزی کهگیلویه و بویراحمد به بیش از ۱۱۴ هزار نفر رسید

محمود باقری امروز با اشاره به استان کهگیلویه و بویراحمد به عنوان یکی از استان‌های بکر در زمینه گردشگری، اظهار داشت: این استان هرساله میزبان مسافران و گردشگران زیادی از سایر استان‌ها بوده که امسال نیز در این راستا تمهیدات لازم برای پذیرایی از مهمانان و مسافران نوروزی در نظر گرفته شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد، اضافه کرد: اجرای برنامه‌های شاد و متنوع، راه‌اندازی بازارچه‌های صنایع دستی و برگزاری جشن‌های مختلف از جمله برنامه‌های ما در ایام نوروز است.

وی در ادامه به ارائه آماری از ورود مسافران و گردشگران به استان کهگیلویه و بویراحمد پرداخت و عنوان کرد: آمار اسکان در روز اول فروردین در کل استان ۴۶ هزار و ۲۳۱ نفر بوده است.

وی بیشترین آمار مسافران نوروزی را در شهرستان گچساران اعلام کرد و عنوان داشت: آمار مسافران نوروزی در این شهرستان ۱۹ هزار و ۷۴۵ نفر بوده است.

باقری همچنین به کل آمار اسکان تا امروز اشاره و خاطرنشان کرد: تعداد کل مهمانان نوروزی در استان کهگیلویه و بویراحمد تا امروز ۱۱۴ هزار و ۳۰۳ نفر بوده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد، تعداد بازدیدکنندگان از جاذبه‌های استان اعم از تاریخی، فرهنگی و طبیعی را ۱۰۳ هزار و ۹۳۶ نفر عنوان کرد و متذکر شد: بیشترین بازدید از حرم مطهر بی‌بی حکیمه با ۸ هزار نفر و شلالدون با ۴ هزار و ۵۰۰ نفر بوده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *