تعطیلی استخر شنای لنده به نفع مردم یا به ضرر دولت؟!

مسولین پاسخ دهند؛ چرا و با کدام تدبیر این نعمت از مردم گرفته شده است؟ و راز و رمز تعطیلی این مکان ورزشی و مورد علاقه ی مردم چیست؟

،ورزش شنا یکی از محبوب ترین ورزشها در بین اقشار مختلف مردم است.

 فردی که شنا می کند، نه تنها از این طریق احساس راحتی و نشاط می کند بلکه در اثر شنا کردن قابلیتهای جسمانی خود را از قبیل استقامت دستگاه گردش خون و تنفس، قدرت، سرعت و انعطاف پذیری مفاصل شانه و مچ پا افزایش می دهد.

ورزش شنا ورزشی است که از سن نوزادی تا سن کهنسالی میتوان آنرا انجام داد و به طور کلی ورزشی است که هیجان و اضطراب را کاهش داده، عضلات را قوی و محکم کرده و بدن را نرم و انعطاف پذیر می سازد و باعث می شود که فرد انرژیی بیشتری برای انجام کارهای روزانه خود کسب کند.

با این مقدمه به اصل موضوع اشاره می کنم که یکی از مهمترین پروژهای عمرانی، ورزشی دولت سابق (دولت دکتر احمدی نژاد)برای شهرستان لنده (که به یمن و برکت آن دولت لنده به خواست همیشگی و دیرینه اش یعنی ارتقاء سطح سیاسی بخش کهن لنده به شهرستان نائل گردید) احداث استخر شنا با هزینه هنگفت یک میلیارد و اندی بوده که آن دولت مردمی در جهت خدمت به مردم تصویب ، اجرا و تحویل نموده تا جوانان این دیار از نشاط و شادی این ورزش بهرمند شوند.

اما نمی دانیم چرا و با کدام تدبیر این نعمت از مردم گرفته شده است؟ و راز و رمز  تعطیلی این مکان ورزشی و مورد علاقه ی مردم چیست؟

راستی ما که نمی دانیم شاید دولتمردان خصوصا متصدیان امر ورزش و جوانان بتوانند به سوال و ابهام مردم جواب بدهند که تعطیل شدن چه نفعی برای دولت و مردم دارد.

اگر هدف از این تعطیلی کم ارزش جلو دادن این مکان ورزشی و اقدام مثبت دولت گذشته باشد مردم که خوب می دانند و عالی می فهمند!

اگر این خدمتگزاران و دلسوزان مردم عنوان بفرمایند که تعطیل شدن این مکان توجیه اقتصادی یا غیره دارد ما مردم کم توقع لنده هم راضی هستیم و تابع مسولان خود نیز می باشیم چرا که دولتمردان خود را از ملت می دانین و نشاط و شادی ورزش شنا را در رودخانه ناهموار مارون ایدنک با ریسک و خط فراوانش تقبل می نماییم .

اما دریغ از یک پاسخ و اطلاع رسانی و احترامی به درخواست مردم و جوانان این شهرستان از طرف مسولان زیربط !

راستی آیا مدیرکل محترم  ورزش و جوانان استان حاضر شد حتی یک بار در نماز جمعه این خطه ی محروم و یا در اجتماع مردم این شهرستان حضور پیدا کنند تا پاسخی به مردم بدهند و یا صدای مردم را بشنوند؟

آیا آن دولت و مسولینی که میلیاردها تومان پول این مملکت را به سنگ و اهن و آجر  تبدیل نموده و زمینی را اشغال کرده اند چه هدفی داشته اند و چرا  آن اهداف محقق نمی شود؟

مدت ۷ سال است که از عمر این استخر می گذرد و خیلی از تاسیسات آن  مستهلک شده اما چه کسی نفع برده است دولت یا ملت؟ این پروژه چقدر اشتغال زایی کرده است؟ آیا اگر فعال باشد و حدقل چند نفر جوان بیکار در آن مشغول باشند بهتر از تعطیل شدن آن نیست؟

مسولین امر ورزش چه جوابی دارند و اصولا دنبال چه موضوعی هستند که این خدمت را از مردم گرفتند؟

آیا انتظار درامد زایی دارند؟ آیا با تعطیل شدن، درآمدی محقق می گردد؟

آیا خدمت به خلق و راضی نگهداشتن مردم و شور و نشاط جوانان و پر شدن اوقات فراغت این قشر و اشتغال زایی برای چند جوان در آمد نیست؟

امیدواریم مسولین شهرستان لنده و استان کهگیلویه و بویراحمد لحظه ای هم که شده به این مهم توجه نموده تصمیمی عاقلانه و دلسوزانه برای جلوگیری از نارضایتی مردم و هدر رفت سرمایه های مملکت اتخاذ نمایند.

به امید آن روز.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *