تفاهم نامه پژوهشی شورای هماهنگی مبارزه باموادمخدر با دانشگاه یاسوج منعقد شد + تصاویر

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی خبر رسان  ظهر امروز تفاهم نامه پژوهشی بین دبیر خانه شورای هماهنگی کهگیلویه وبویراحمد ودانشگاه یاسوج برای همکاری درحوزه پژوهش های دانشگاهی و اعتیاد با حضور مسئولان و معاونان این دو نهاد منعقد شد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدرکهگیلویه وبویراحمددر این نشست با بیان اینکه یکی از مهمترین حوزه هایی که ستاد مبارزه با کشوربر اساس سیاست های کلی مقام معظم رهبری بر روی آن تاکید دارد پژوهش در این زمینه است،گفت:ستاد مبارزه با در حوزه پژوهش دارای شاخص های خوبی در بین دستگاه های مختلف است.

سید ناصر رضایی افزود: ما نسبت به توان بالای به دلیل داشتن اساتید و هیئت علمی توانمند و صاحب فکردر حوزه پژوهشی باور داریم که نقطه تلاقی این دو رکن می تواند انعقاد تفاهم نامه های همکاری بین این دو نهاد باشد.

 رضایی عنوان کرد: دانشگاه یاسوج دو رسالت تربیت نیروی انسانی و صیانت از آنها را بر عهده دارد که به خوبی توانسته آن را انجام دهد که در حوزه صیانت باز نیاز به همکاری و برنامه های بیشتری است.

 

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر افزود:یکی از دلایل آن آمار و ارقامی است که نشان می دهد روند گسترش آسیب های اجتماعی و مواد مخدر یک روند هندسی و رو به رشد دارد.

وی با بیان اینکه دانشگاه های غیر علوم پزشکی ضریب ابتلا به اعتیاد در آنهانسبت به دانشگاه های علوم پزشکی بیشتر است ،اظهار کرد: همین موضوع تلاش بیشتر ما در کنترل و پیشگیری از اعتیاد در دانشگاه ها را می طلبد.

رضایی عنوان کرد: استفاده از هیئت علمی و اساتید مجرب دانشگاه یاسوج در اتاق فکر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان و جامعه هدف بزرگ این دانشگاه می تواند یک ظرفیت خوبی برای مبارزه و پیشگیری از مواد مخدر باشد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه ستاد مبارزه با مواد مخدر از طرح های پژوهشی و پایان نامه های تحصیلات تکمیلی در حوزه اعتیاد و مبارزه با مواد مخدر استقبال و حمایت می کند ،گفت: تربیت کادر متخصص و استفاده از این ظرفیت در دیگر مناطق استان وخوابگاه های دانشجویی از برنامه های مشترک بین دانشگاه یاسوج و ستاد مبارزه با مواد مخدر است.

 

رضایی تصریح کرد: استفاده از تشکل های دانشجویی و تشکیل کمپین دانشجویی از جمله برنامه هایی است که شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کهگیلویه وبویراحمد از آن استقبال می کند.

رییس دانشگاه یاسوج در این نشست با بیان اینکه رویکرد دانشگاه صرفا آموزشی و کار بر یک محورخاص نیست ،گفت:و هدف ما این است که دانشگاه در همه زمینه های آموزشی، اجتماعی، فرهنگی نقش آفرینی کند.

محمود رضا رحیمی افزود:با توجه به اینکه همیشه در امور اجرایی و مدیریتی مشکلاتی وجود دارد اما می توان با عزم و جدیت بخش مهمی از کار رابه نتیجه رساند.

رییس دانشگاه یاسوج اظهار کرد:در هر صورت دانشگاه یاسوج خود را مکلف به نقش آفرینی درحوزه های اجتماعی می داندو در زمینه آسیب های اجتماعی با نهاد ها و دستگاه های مختلف تفاهم نامه های مهمی را امضا کرده که در این زمینه طرحهای مهمی ارائه و اجرا شده اند.

رحیمی عنوان کرد:در زمینه های آسیب های درون استان هم دانشگاه یاسوج تلاش داردکارهایی انجام شود که برنامه های دانشگاهیان را به خواسته های ادارات و سازمانهای بیرونی نزدیک کنیم و هم اینکه ما راضی هستیم از اینکه بخشی از مشکلات از طریق ما حل شود.

 

انتهای پیام/م.غ/۲۰۰

 

منبع : صبح زاگرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *