تمام جاده های کهگیلویه و بویراحمد لغزنده است/ رعایت سرعت مطمئنه و فاصله طولی مناسب توصیه پلیس به رانندگان

فرمانده پلیس راه کهگیلویه و بویراحمد گفت: تردد در تمامی جاده های ارتباطی استان به صورت روان در جریان است و به دلیل بارش باران این جاده ها لغزنده بوده و رانندگان و مسافران نوروزی هنگام رانندگی باید احتیاط کنند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی خبر رسان، سرهنگ اسفندیار تباشیر در گفت و گو با این پایگاه خبری اظهار کرد: به دلیل بارش باران رحمت الهی جاده های استان لغزنده است و رانندگان و مسافران نوروزی باید به قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی توجه داشته باشند تا سفری ایمن و به دور از خطر را برای خود و خانواده هایشان رقم بزنند.

وی بیان کرد: بیشترین تردد در جاده های ارتباطی شامل یاسوج – اصفهان، یاسوج – بابامیدان و بابا میدان – گچساران است.

تباشیر از اعمال محدودیت های ترافیکی در سطح جاده های اشاره کرد و گفت: به منظور افزایش ظرفیت راه های استان برای عبور وسایط نقلیه سبک و همچنین ایجاد ایمنی ترافیکی بیشتر برای مسافران نوروزی، انواع کامیون و تریلرها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی محدودیت ترافیکی اعمال می شود.

وی این محدودیت ترافیکی را به مدت سه روز از ۲۹ ،۳۰ اسفند و یکم فروردین اعلام کرد و گفت: این محدودیت ترافیکی در جاده های ارتباطی استان شامل یاسوج – اصفهان ، یاسوج – بابامیدان ، گچساران – باشت، گچساران – بهبهان  و گچساران – دیلم برای کامیون ها و تریلرها است.

تباشیر با بیان اینکه امروز (۳۰ اسفند) در سطح جاده های ارتباطی کهگیلویه و بویراحمد تصادف منجر به فوت گزارش نشده است، گفت: رانندگان سفر را تنها مبدا و مقصد فرض نکنند و در طول مسیر نیز از طبیعت و مناظر زیبا لذت ببرند و حداقل ممکن را به رانندگی اختصاص دهند.

وی ابراز داشت: رانندگان پس از هر یک ساعت رانندگی ۱۰ تا ۱۵ دقیقه استراحت کنند و پس از آن به رانندگی ادامه دهند. 

انتهای پیام/۲۰۰

منبع : صبح زاگرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *