تندیس و میدان کوهنورد در یاسوج رونمایی شد (+عکس)

خبر رسان؛

و با حضور جمعی از مسئولان در بلوار شهدای محمودآباد یاسوج رونمایی شد.

به گزارش خبر رسان، تندیس و پیش از ظهر امروز با حضور شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر یاسوج، اعضای هیئت کوهنوردی و جمعی دیگر از مسئولان استانی در بلوار شهدای محمودآباد یاسوج رونمایی شد.

شهردار یاسوج در این آیین با بیان اینکه برای ساخت تندیس کوهنورد به ارتفاع چهار متر یک میلیاردریال از محل درآمدهای شهرداری سرمایه‌گذاری شد اظهار داشت: این اقدام در راستای ترویج و اشاعه فرهنگ ورزش کوهنوردی در بین نسل جوان و نوجوان و بنا به درخواست کوهنوردان یاسوج انجام شده است.

محمدعلی افزود: نصب تندیس‌ها و المان‌های مختلف در میادین و معابر عمومی در راستای همسان‌سازی فضاهای شهری با هویت و نام میادین این شهر انجام می‌شود.

وی بیان کرد: تلاش می‌شود با ساخت و نصب تندیس با نام و هویت فرهنگی-اجتماعی یاسوج ، فرهنگ ملی و گردشگری منطقه بهتر و بیشتر به گردشگران و مسافران معرفی شود.

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری نیز در این آیین گفت: تندیس کوهنورد نماد ورزش کوهنوردی بوده و هدف از نصب آن فراهم کردن زمینه فراگیر شدن این ورزش در بین نسل جوان و نوجوان است.

یاسوج

فرشاد صادقی با بیان اینکه یاسوج مهد ورزش کوهنوردی است و باید زیرساخت‌های فرهنگی این ورزش فراهم شود، افزود: چهار تندیس دیگر در دست طراحی بوده که به زودی ساخت آنها شروع می‌شود.

عضو شورای اسلامی شهر یاسوج هم در این آیین گفت: نصب تندیس کوهنورد و احداث میدان کوهنورد حرکتی فرهنگی درجهت سالم‌سازی جامعه شهری است.

علی اکبری‌تبار افزود: شهر یاسوج به دلیل قرار گرفتن در میان کوه‌ها و تپه‌ها، شرایط منحصر به فردی در زمینه ترویج ورزش کوهنوردی دارد.


منبع : کبنانیوز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *