توسعه گچساران متناسب با ظرفیت های آن نیست

نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در نشست کمیته برنامه ریزی شهرستان های گچساران و باشت  که با حضور معاون امور اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور، مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد، اظهار داشت: رونق اقتصادی در گچساران در گرو ایجاد زیرساخت‌های مناسب در این شهرستان بوده و بدون ایجاد زیرساخت‌ها نمی‌توان کاری کرد.

غلامرضا تاج‌گردون با اشاره به اینکه درآمد سرانه استان کهگیلویه و بویراحمد از متوسط درآمد سرانه کشور بسیار پایین است، خاطرنشان کرد: این استان برای رشد و توسعه نیازمند سالانه ۵ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری است.

تاجگردون با تأکید بر اینکه برای توسعه استان باید سرمایه‌گذاری ۵ هزار میلیارد تومانی فراهم کنیم، افزود: شاید عدد ۵ هزار میلیارد تومان برای این استان عدد بزرگی باشد ولی با چند سرمایه‌گذاری در نفت و گاز و آب و خاک می‌توان این میزان سرمایه‌گذاری را ایجاد و مشکلات این استان از جمله بیکاری را برطرف کرد.

نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت عنوان کرد:  بهره وری نامناسب از صنایع پایین دستی نفت و گاز و کم بودن تخصیص آب از رودخانه ها و سدها در سال های گذشته سبب شده است این شهرستان با وجود تلاش های سه سال اخیر اما همچنان با عقب ماندگی های تاریخی مواجه باشد.

تاجگردون تصریح کرد: وجود ۲۰ هزار هکتار زمین کشاورزی مستعد اجرای طرح های آبیاری نوین در گچساران و باشت و ایجاد زیرساخت های توسعه طرح های صنعتی مانند برق و آب از نیازهای اساسی گچساران برای شتاب بخشی به توسعه است.

وی عنوان کرد: احداث ۳۰ چمن مصنوعی فوتبال، شروع بکار نوسازی سه هزار واحد مسکونی بافت فرسوده، شتاب بخشی به طرح های بزرگ اقتصادی مانند طرح انتقال آب به زمین های کشاورزی امامزاده جعفر و اخذ مجوز برای اجرای چهار طرح اقتصادی و اشتغالزای صنایع پایین دستی پتروشیمی از خدمات ماندگار دولت تدبیر و امید در شهرستان های گچساران و باشت است.

تاجگردون به اجرای ۴۲۰ طرح عمرانی و اقتصادی در شهرستان های گچساران و باشت در دولت یازدهم اشاره کرد و خواستار تلاش بیشتر مسئولان برای رونق بیشتر آبادانی در این ۲ شهرستان شد.

 

۱ ۲ ۳ IMG_9709 IMG_9717 IMG_9721 IMG_9723 IMG_9741 IMG_9748 IMG_9752

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *