توصیه های نویسنده کتاب" پایی که جا ماند" به دیپلمات‌هاى کشور

نویسنده و جانباز دفاع مقدس در بیست ‌و هفتمین یادواره شهداى عملیات کربلاى پنج در تهران گفت: دیپلمات‌هاى ما براى اینکه بدانند چکار مى‌کنند مرورى به لایه‌هاى پنهان جنگ هشت ساله داشته باشند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی خبر رسان، سید ناصر حسینى‌پور و جانباز و نویسنده کتاب  پایی که جا ماند در بیست ‌و هفتمین یادواره شهداى عملیات کربلاى پنج در تهران گفت: در با اشاره آمریکا دولت عربستان تولید خود را از ٢/۵ میلیون بشکه در روز به ۶ میلیون بشکه افزایش داد و قیمت هر بشکه نفت را از ٣٠ دلار به هر بشکه ٩ دلار کاهش داد.

این جانباز هم استانی با بیان اینکه: فرانسوى‌ها دیروز با طرح ولکان و امروز با خون‌هاى آلوده، به ملت ما بد کردند گفت: دیپلمات‌هاى ما براى اینکه بدانند چکار مى‌کنند مرورى به این لایه‌هاى پنهان جنگ هشت ساله داشته باشند. 

حسینی پور افزود: فرانسه ۶٠ فروند میراژ اف ١ مجهز به موشک در اختیار صدام قرار داد و یکى از پایگاه‌هاى ناتو مستقر در فرانسه، محل بارگیرى آنتونوف‌هاى نیروى هوایى عراق بود. 
وی گفت: معامله ١/۶ میلیارد دلارى طرح ولکان که براى فرانسوى‌ها آن دست معاملات شیرین بود، معامله ٨٣ توپى که موضوع قرارداد طرح ولکان بود، براى طیف وسیعى از کمپانى‌هاى اسلحه‌سازى فرانسه پول خوبى تولید و اقتصاد فرانسه را به حرکت درآورد.
حسینی پور افزود: شرکت فرانسوى TRT فیوز پیشرفته‌اى در اختیارعراقى‌ها قرار داد که با نصب آن بر روى دماغه خمپاره‌ها باعث مى‌شد که خمپاره قبل از اصابت به زمین منفجر شود و تلفات انسانى چند برابر بگیرد.
این نویسنده دفاع مقدس گفت: دولت‌مردان آمریکایى حتماً به یاد دارند، که شرکت آمریکایى آل کولاک ۵۰۰ تن ماده شیمیایى به نام فیودى گلیکول در اختیار رژیم بعثى صدام قرار داد که با مخلوط کردن آن با اسید کلریدیک گاز خردل تولید کردند و هزاران رزمنده ایرانى را شهید و پنج هزار نفر از مردم مظلوم حلبچه را با این گازها به کام مرگ فرستادند.
وی ادامه داد: ما اعترافات "آلن فریدمن" را فراموش نکرده‌ایم که مى‌گوید: ایتالیا میلیون‌ها مین ضد نفر تحت نام یک شرکت قلابى از سنگاپور به عراق فرستاد و با توصیه سازمان پنتاگون آمریکا در مرحله بعد ٩ میلیون مین ضد نفر به ارزش ٢٢۵ میلیون ‌دلار از شرکت والساى ایتالیا در اختیار رژیم صدام قرار گرفت. 

حسینی پور افزود: ما اعترافات آقاى "کنت‌ آر تیمرمن" در کتاب "سوداگرى مرگ" را فراموش نکرده‌ایم که مى‌گوید: شرکت آلمانى کارل کولمب شش خط تولید سلاح شیمیایى بنام‌هاى احمد، محمد، عیسى، عانى، مداى و قاضى در مجتمع تولید سلاح شیمیایى سامراء ایجاد کرد. مجتمعى که با استفاده از گاز خردل و اسید پروسیک و گازهاى عصبى، سارین و تابون خمپاره‌ها و راکت‌ها و گلوله‌هاى توپ تولید و روى سر رزمندگان ایرانى فرو مى‌ریخت.

 

منبع:چهارفصل

انتهای پیام/۲۰۰

منبع : صبح زاگرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *