توضیحاتی در باره تخریب ورزشگاه تختی یاسوج

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد را غصبی عنوان کرد و گفت: از زمانی که این موقوفه در اختیار ورزش و جوانان قرار گرفته تنها ۴ میلیون تومان اجاره پرداخت کرده است.

 حجت‎الاسلام سید نورالله جنتی‎پور امروز در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: سند بیش از ۶ هکتاری موقوفه بودن زمین ورزشگاه تختی یاسوج، ساختمان مجتمع بهزیستی، بیمارستان شهید بهشتی یاسوج و غیره با گواهی مصرف با نیت موقوفه وجود دارد و افرادی که معتقدند نیت وقف برای ورزش بوده سند لازم را ارائه کنند زیرا در این صورت گردن اوقاف و امورخیریه از مو باریک‌تر است.

وی بیان کرد: ۵۰ درصد گواهی مصرف این موقوفه برای عمران و آبادی امامزاده فرج‌الله(ع) و ۵۰ درصد نیز برای کمک به مستمدان در نظر گرفته شده و هیچ ربطی به ورزش ندارد.

جنتی‌پور با تاکید بر اینکه تخریب و احیا بخشی از ورزشگاه تختی یاسوج که به نوعی بدون استفاده بود در نشستی با حضور استاندار و مسئولان استانی اتخاذ شد، افزود: زمین احیا شده خارج از محدود ورزشگاه و مملو از خار و خاشاک بوده که در صورت ایجاد پارکینگ، ورزشکاران به نوعی می‌توانند از این فضا برای پارک خودروی خود استفاده کنند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد ورزشگاه تختی یاسوج را غصبی عنوان کرد و گفت: از زمانی که این موقوفه در اختیار ورزش و جوانان قرار گرفته تنها ۴ میلیون تومان اجاره پرداخت کرده است در حالی که طبق گواهی موقوفه ۵۰ درصد درآمد آن باید هزینه مستمندان و ۵۰ درصد نیز هزینه عمران و آبادی امامزاده فرج‌الله(ع) شود.

جنتی‌پور عنوان کرد: طبق قرارداد منعقده اوقاف و امورخیریه با اداره ورزش و جوانان این اداره باید برای دو سال ۳۷۵ میلیون تومان پرداخت می‎کرد که تاکنون ریالی محقق نشده است.

وی بیان کرد: موقوفه بیش از ۶ هکتاری میدان هفتم تیر یاسوج ۲٫۵ هکتار آن در اختیار اداره ورزش و جوانان است و قسمتی نیز در اختیار بیمارستان شهید بهشتی بوده که این مرکز درمانی سالانه اجاره بها را پرداخت می‌کند.

وی‌ در ادامه گفت: اوقاف و امور خیریه براساس مُر قانون و شرع به وظایف خود عمل می‌کند و هیچ کاری را خلاف شرع و قانون انجام نمی‌دهد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: در زمان قبل انقلاب یکی از برنامه‌های اساسی رژیم پهلوی دین ستیزی بود و سیطره بر موقوفات از جمله برنامه‌های این رژیم بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: اداره‌کل اوقاف مأ‌موریت‌های خود را حول سه محور احیاء و ایجاد موقوفات، ترویج فرهنگ قرآن از طریق حفظ و تربیت مربیان و بقاع متبرکه انجام می‌دهد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد در ادامه به دهه ولایت و امامت اشاره کرد و گفت: از جمله مناسبت‌های این ایام که به عنوان قطب فرهنگی مورد توجه بود، برگزاری جشن ولایت علوی و اکمال دین نبوی است که در ۲۳ بقعه متبرکه استان جشن‌های این دهه برگزار می‌شود.

وی با اشاره به روز عرفه این روز را فرصتی مناسب برای تضرع به درگاه خداوند دانست و افزود: خائنین حرمین شریفین در عربستان سال گذشته تعداد زیادی از حاجیان را در سرزمین مِنا به شهادت رساندند که این فاجعه بزرگ حادثه تلخی برای جامعه اسلامی و امت‌های مسلمان بود.

جنتی‌پور با اشاره به برنامه‌های اوقاف و امور خیریه در دهه امامت و ولایت عنوان کرد: مراسم جشن ولایت علوی ویژه غدیر خم، همایش بانوان ولایی، راه‌اندازی کاروان‌های شادی در بقاع متبرکه، برپایی نمایشگاه ولایت و امامت، خطبه خوانی، قرائت میثاق‌نامه و مراسم عقد اخوت برنامه‌های دهه ولایت و امامت است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *