جزئیات ادعا و اعتراف یک زن به قتل نوجوان سوقی

۲۳ بهمن‌ماه ۹۲ بود که خبر حلق‌آویز شدن دانش‌آموزی ۱۵ ساله در شهر سوق رسانه‌ای شد.

صبح روز حادثه دانش‌آموزان دبیرستان دخترانه حضرت مریم سوق با جسد به دار آویخته شده نوجوانی به نام رضا – ع مواجه شدند

صبح روز چهارشنبه دانش‌آموزان دختر با جسد حلقه آویز نوجوان ۱۵ ساله‌ای روبرو شدند که به تیرک دروازه فوتسال داخل حیاط دبیرستان آویخته شده بود.

این دانش‌آموز در سال دوم دبیرستان مشغول به تحصیل بود. آن چیزی که مرگ وی را مشکوک جلوه می‌داد نحوه حلق‌آویز شدن وی بود که پاهای وی با زمین تماس داشته است.

پدر این دانش‌آموز گفت که فکر کردیم که پسرم شب را در منزل دوست خود بسر خواهد برد که حالا با این صحنه روبرو شده‌ایم.

حالا قریب به سه سال از آن حادثه می‌گذرد، اتفاقی که در پی روند رو به رشد خودکشی‌ها در این استان شاید برای افکار عمومی رو به فراموشی گذاشته باشد اما اگرچه خانواده وی داغ از دست دادن نوجوان خود را نمی‌توانند فراموش کنند، ولی حالا شبکه‌های اجتماعی در حوزه کهگیلویه در سیطره مطلبی است مبنی بر اینکه زنی با مراجعه به پلیس مدعی شده او قاتل این نوجوان بوده و خودکشی در کار نبوده است.

با پیدایش چیزی به نام شبکه اجتماعی به‌نوعی خبرگزاری‌های انفرادی پدید آمده و هرروز میلیون‌ها نفر به انتشار خبر از زندگی خود یا بازنشر مطالب دیگران دست می‌زنند و خیلی‌ها اخبار روزانه را به‌جای خبرگزاری‌های معتبر از طریق پیام‌های نقل‌شده در شبکه‌های اجتماعی دنبال می‌کنند.

 جذاب بودن موضوع کافی است تا بسیاری از کاربران کاری به صحت خبر یا میزان مستند بودن آن نداشته باشند و به رواج آن کمک کنند و شاید خودشان هم ندانند که در حال شایعه‌پراکنی هستند

این روزها بازار داغ شایعات و خبرهایی که دست‌به‌دست در شبکه‌های اجتماعی می‌گردد، بیش از هر زمان دیگری است. گوش شنیدن شایعات را همه ما داریم؛ وقتی پای شایعه در میان است گوش‌ها تیز و زبان‌ها باز می‌شود، اگرچه بارها و بارها از این شایعات ضربه دیده‌ایم، اما گویی بدون شایعه روزمان شب نمی‌شود.

خبر اعتراف زن جوان سوقی به قتل نوجوانی ۱۵ ساله در این شهر از همین دست اخبار است که با پیگیری‌های خبرنگار راک نیوز یک مقام آگاه انتظامی در این زمینه توضیحاتی ارائه نمود.

بر اساس این گزارش، یک مقام انتظامی در تشریح جزئیات بیشتر گفت: چنانچه جزئیات جدیدی کسب کنیم به‌منظور آگاهی افکار عمومی در اختیار رسانه‌ها قرار خواهیم داد.

این مقام انتظامی با شایعه خواندن مطالب منتشرشده در فضای مجازی از مردم خواست تا اخبار دقیق و صحیح را از طریق منابع رسمی پیگیری کنند و از دامن زدن به شایعات بپرهیزند.

بنا بر این گزارش، یک مقام مسئول در این شهر نیز در گفتگوی دربار این موضوع یادآور شد: تاکنون هیچ مطلب قابل استنادی ارائه نشده و مطالب منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی شایعه وبر اساس وهم و گمان بوده است.

این مقام رسمی به خبرنگار ما گفت: زنی که چنین ادعایی را مطرح نموده تاکنون چندین بار حرف خود را تغییر داده است و یادآور شده هم چنان تحقیقات در این زمینه ادامه دارد و چنانچه جزئیات جدیدی در این زمینه کشف گردد از طریق مقامات ذی‌صلاح اطلاع‌رسانی خواهد گردید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *