جمعه سیاه در انتظار جمعه بازار یاسوج/ عصبانیت مدیرکل فنی استانداری از ترافیک/ مظلومیت تنها شهید محیط‌زیست کشور در یاسوج/

گلچین مهمترین اخبار و رویدادهای خبری استان کهگیلویه و بویراحمد را در پایگاه خبری صبح زاگرس دنبال کنید.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،گلچین مهمترین اخبار و رویدادهای خبری استان را در پایگاه خبری دنبال کنید.

جمعه سیاه در انتظار

مدیرعامل آتش نشانی یاسوج با بیان اینکه جمعه بازار یاسوج هیچ راه دسترسی برای مهار آتش سوزی ندارد گفت: در صورت هرگونه حادثه‌ای از جمله آتش‌سوزی شاهد فاجعه هستیم.

آتش پاد سوم محمد رستمی در گفت و گو با این پایگاه خبری اظهار کرد:برخی از مکان‌های عمومی شهر یاسوج از جمله جمعه بازار با وجود استقرار ۶۰۰۰ غرفه در صورت کوچکترین اتفاق و یا حادثه‌ای شاهد ایجاد بحران هستیم.

وی با بیان اینکه پاساژ شهرداری و بعثت یاسوج به انبار بمب تبدیل شده است عنوان کرد: در این دو پاساژ به دلیل نبود گاز اصناف برای گرم کردن خود از نفت سفید استفاده می‌کنند که در هر واحد حداقل ۲۰ لیتر نفت سفید وجود دارد که این خود همچون وجود بمب است.

رستمی ابراز کرد: در خیابان ۱۳ آبان برای انبار زیرزمینی یک ساختمان ۴ طبقه نوپان گذاشته‌اند که در صورت هرگونه آتش سوزی، آتش نشان با مشکل سقوط مواجه می‌شوند.

مدیرعامل آتش نشانی یاسوج با تاکید بر اینکه در زمنیه تجهیزات و امکانات با مشکل روبه‌رو هستیم افزود: ۴۰ آتش نشان در ۳ ایستگاه مشغول فعالیت هستند که طبق قانون باید هر کدام دارای لباس اطفاء حریق باشند ولی در هر ایستگاه تنها یک دست لباس وجود دارد.

رستمی از نداشتن خودروی اطفاء حریق کوچک ابراز گلایه کرد و گفت: انتظار داریم مدیریت بحران کهگیلویه و بویراحمد و فرمانداری شهرستان بویراحمد در زمینه تامین تجهیزات و امکانات مورد نیاز مساعدت لازم را قبل از بوجود آمدن هرگونه فاجعه داشته باشند.

رستمی ادامه داد: هر آتش نشان به وجود یک دستگاه تنفس به عنوان یک وسیله انفرادی نیاز دارد ولی متاسفانه ۴۰ آتش نشان فعال در ۳ ایستگاه یاسوج تنها ۶ مورد دارند که در این زمینه هیچ توجیهی منطقی نیست./تسنیم

****

مظلومیت تنها شهید محیط‌زیست کشور در یاسوج

عضو شورای شهر یاسوج با بیان اینکه شهید مرادی نخستین و تنها شهید محیط زیست کشور بوده که در جنگ تحمیلی به درجه رفیع شهادت نائل شد، گفت: این شهید بزرگوار به دلیل بی‌توجهی مسئولان فرهنگی از جمله سازمان حفاظت محیط زیست ناشناخته مانده است.

سعید پایدار اظهار داشت: شهید عنایت‌الله مرادی از شهدای کربلای پنج مظلوم واقع شده به گونه که حتی نام یک مکان فرهنگی در یاسوج و یا یکی از پارک‌های محیط زیست به نام این شهید بزرگوار نامگذاری نشده است.

وی با بیان اینکه شهید مرادی نخستین و تنها شهید محیط زیست کشور بوده که در جنگ تحمیلی به درجه رفیع شهادت نائل شد افزود: این شهید بزرگوار به دلیل بی توجهی مسئولان فرهنگی از جمله سازمان حفاظت محیط زیست ناشناخته مانده است.

پایدار ابراز کرد: انتظار می‌رود مسئولان کهگیلویه و بویراحمد نسبت به نامگذاری یک مکان فرهنگی بزرگ در شهر یاسوج بنام شهید سید عنایت الله مرادی اقدام کنند.

عضو شورای شهر یاسوج با انتقاد از مسئولان کهگیلویه و بویراحمد به دلیل بی توجهی آنان نسبت به سید ناصر حسینی نویسنده کتاب پایی که جاماند گفت: کتاب پایی که جا ماند هم اکنون به زبان‌های مختلف دنیا ترجمه شده و مورد تایید مقام معظم رهبری قرار گرفت ولی مسئولان استانی به راحتی از کنار این شخصیت بزرگ فرهنگی و این آثار ارزشمند می‌گذرند.

پایدار با اشاره به خدمات عطا طاهری از معلمان اول استان کهگیلویه و بویراحمد و نویسنده کتاب‌های تاریخی در زمینه مسائل مختلف استانی ادامه داد: پیشنهاد می‌شود کوچه محل سکونت این معلم فرهیخته به پاس ۶۰ سال خدمت فرهنگی بنام وی نامگذاری شود.

وی افزود: همچنین پیشنهاد می‌شود برخی از معابر شهر یاسوج به نام اسامی جغرافیایی استانی که در خاطره مردم جای دارد همچون دیلگون، شبلیز، سرچنار وغیره نامگذاری شود.

به گزارش تسنیم، سید اسدالله هاشمی مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد در نوروز امسال با خانواده شهید سید عنایت الله مرادی دیدار کرد.

****

عصبانیت مدیرکل فنی استانداری از ترافیک

نشست شورای ترافیک استان در سالن معاونت عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

صبح امروز نشست شورای ترافیک به ریاست معاون امور عمرانی استانداری با حضور مدیرکل دفتر فنی استانداری، راهنمایی رانندگی و شهرداری‌ها برگزار شد.

بنا بر این گزارش، کاظمی مدیرکل دفتر فنی استانداری کهگیلویه و بویراحمد در این نشست با گلایه تند از شهردار یاسوج گفت: نشست شورای ترافیک که باید با حضور شهرداری ها برگزار شود، شهردار لنده و دهدشت با مسافت راه در این نشست حضور دارند، متاسفانه با مدت زمان ۲۰ دقیقه از تاخیر این نشست شهردار یاسوج حضور ندارد.

کاظمی در ادامه افزود: به وضوح حضور شهردار یاسوج در تمام نشست‌ها کمرنگ است. با این روند به عنوان دبیرخانه شهرداری‌ها، از این به بعد خدا شاهده مصوبات شهرداری یاسوج را در نشست‌ها قرائت نمی‌شود.

وی تصریح کرد: بیشترین گلایه از شهرداری یاسوج داریم، نشست‌هایی را باید برای ترافیک شهر یاسوج برگزار شود؛ چون ترافیک شهر یاسوج معضل است.

وی با اشاره به نصب دوربین‌های کنترل ترافیک در سطح شهر، گفت: به اعتقاد بنده اگر تمام نشست‌ها را به ترافیک شهر یاسوج اختصاص دهیم زمان کم می‌آوریم، شهرداری یاسوج با مبلغ اختصاصی از جریمه‌های راهنمایی و رانندگی، دوربین‌های کنترل نظارت را در سطح شهر یاسوج نصب شود./کبنا

انتهای پیام/

 

منبع : صبح زاگرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *