جنجال در سخنرانی «حسن عباسی» در دانشگاه یاسوج (+تصاویر)

جلسه «حسن عباسی» در دانشگاه یاسوج با تنش و بی‌نظمی و زد و خورد همراه شد، به طوریکه حسن عباسی در ادامه صحبت‌های خود به این مسئله نیز واکنش …

جلسه «» در با تنش و بی‌نظمی و زد و خورد همراه شد، به طوریکه در ادامه صحبت‌های خود به این مسئله نیز واکنش تندی هم نشان داد.

به گزارش کبنانیوز از یاسوج، عصر روز دوشنبه (۹ اسفندماه) حسن عباسی در دانشگاه یاسوج در جمع دانشجویان این دانشگاه حضور یافت که در نهایت سخنرانی با تنش و بی‌نظمی همراه شد، بطوریکه عباسی رئیس اندیشکده یقین نیز به آن واکنش تندی هم نشان داد.

به گزارش کبنا، حسن عباسی  در دانشگاه یاسوج و به دعوت این دانشگاه حضور یافت و در زمینه بزرگی و عظمت حضرت فاطمه زهرا(س) و لزوم درس گرفتن و الگوگیری از آن حضرت سخنانی ایراد کرد.

رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال با بیان اینکه در زندگی انقلابی حضرت فاطمه زهرا(س) برای همه ما یک نمونه و الگو به شمار می‌رود، افزود: انبیا ویژگی‌هایی داشته‌اند که در وجود هیچ شخص دیگری نبوده است و امروز باید از روش و منش آن‌ها برای بهتر زیستن استفاده کنیم.

رئیس اندیشکده یقین در ادامه گفت: یکی از ویژگی‌های انبیا مصلح بودن آن‌هاست و دوم این که آن‌ها همواره تحول‌گرا و تحول‌خواه بوده‌اند.

عباسی با تأکید بر اینکه انسان تحول‌گرا همیشه از زمان خود جلوتر است افزود: اگر بخواهیم تحول را در بازه زمانی خودمان و با این رویکرد عملیاتی کنیم نمی‌توان نام آن را تحول گذاشت لذا باید آینده را در تحول مد نظر داشت.

وی به سومین ویژگی خاص ائمه اشاره کرد و گفت: انبیا همواره انظار می‌دادند و انسان انقلابی هم باید به رسم و شیوه ائمه هدی انظار بدهد.

جنجال در سخنرانی

بنا بر این گزارش، عباسی در ادامه اظهارات خود و در حالی که تنها در خصوص ویژگی‌های حضرت زهرا(س) با دانشجویان سخن می‌گفت با جنجال عده‌ای روبرو شد که اجازه نمی‌دادند دنباله بحث ادامه پیدا کند.

وی افزود: به حرمت فاطمه زهرا(س) بحث خود را در این زمینه آغاز کردم اما اگر کسانی به دنبال ایجاد پارازیت در نشست هستند قطعا با ارائه آمار جواب آن‌ها را خواهم داد.

رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال در ادامه افزود: اما روی سخن با کسانی است که در مجلس طرحی را در خصوص تأمین امنیت برنامه‌ها ارائه داده‌اند لذا باید بیایند و ببینند که آستانه تحمل هواداران خودشان در دانشگاه‌ها چه اندازه است.

رئیس اندیشکده یقین افزود: این آقایان باید بدانند کسانی با این طرح دچار مشکل می‌شوند که از هواداران خود آن‌ها هستند و امروز کسانی که دستشان در ارائه عملکرد به مردم خالی است و نمی‌توانند به مردم جواب بدهند، جلسات را به هم می‌ریزند.

عباسی خاطرنشان کرد: این‌ها چنان ضعیف عمل کردند که هنوز که هنوز است برای فرار از کم‌کاری خود مشکلات را به گردن احمدی‌نژاد می‌اندازند.

وی اهل تشنج را جریان سیاسی حاکم بر دولت دانست و گفت: از همه افرادی که این‌جا هستند عذرخواهی می‌کنم که این آقایان چنین شرایطی را به وجود می‌آورند.

رئیس اندیشکده یقین با بیان اینکه در سه ماه گذشته جو عجیبی در دانشگاه‌ها می‌بینیم افزود: کسانی که دستشان خالی است جو و فضا را به هم می‌ریزند که موضوعی بسیار بد و نگران کننده است.

وی گفت: این‌ها کسانی هستند که کارنامه دولت را ضعیف می‌بینند و به هین علت حرکت چماق‌داری و پرخاشگری برای بر هم زدن جلسات از سوی آن‌ها دیده می‌شود.

عباسی خاطرنشان کرد: مطمئنم و خاطرجمع باشید کسی که ضرر می‌کند خود شما هستید.

وی خطاب به حاضران در سالن و با ابراز تأسف از چنین حرکتی گفت: دوستان اصلاح‌طلب را مشاهده کنید که چه می‌کنند.

 رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال در دانشگاه یاسوج و پس از ایجاد جنجال توسط عده‌ای در مراسم سخنرانی خود خطاب به طراحان طرح دو فوریتی به عنوان تأمین امنیت برگزاری مراسمات گفت: آقایان لیست امید بیایید و تحمل هوادارانتان را در دانشگاه‌ها نگاه کنید.

بی‌حرمتی به برخی سخنرانان در دانشگاه یاسوج از کجا سرچشمه می‌گیرد

به گزارش کبنانیوز از یاسوج، داریوش بهنیا‌زاده از فعالان رسانه‌ای و تحلیلگر مسائل سیاسی و اجتماعی در این باره می‌نویسد؛ داستان بی‌حرمتی به سخنرانان در دانشگاه یاسوج دیگر نخ‌نما شده است و اکنون از مرحله‌ای عبور کرده که باید از مسوولان این دانشگاه و همچنین تشکل‌های دانشجویی که در متن قضیه حضور دارند پرسید که این بی‌حرمتی و تنش در سخنرانی‌ها در دانشگاه یاسوج از کجا سرچشمه می‌گیرد.

اکنون باید از مسئولان بسیج دانشجویی پرسید که چرا و به چه دلیل در برنامه‌های آن‌ها در دانشگاه یاسوج و در هنگام سخنرانی افراد دعوت شده این گونه برخورد زشت و ناپسند توسط عده‌ای خاص صورت می‌گیرد و آن‌ها برای جلوگیری از این حرکات زشت و دون شأن در دانشگاه چه تدبیری اندیشیده‌اند و قضیه را با چه کسی در دانشگاه در میان نهاده‌اند و از ظرفیت‌های قانونی برای جلوگیری از این بی‌حرمتی‌ها تا چه اندازه استفاده کرده‌اند.

این بی‌حرمتی بی‌شک آبروی استان را در فضاهای دانشگاهی لکه‌دار می‌کند و تا دیر نشده و در هنگامه‌ای که باید افراد زیادی با گرایش‌های مختلف به واسطه نزدیکی به انتخابات در این دانشگاه سخنرانی کنند وضعیت موجود به هیچ وجه زیبنده نیست.

سؤال از دکتر محمودرضا رحیمی رئیس محترم دانشگاه یاسوج و معاون فرهنگی و حراست دانشگاه این است که چرا در چندین و چند برنامه متوالی از سخنرانی سیدمحمد حسینی گرفته تا نقوی حسینی و حسن عباسی و چندین سخنرانی دیگر، چنین تنش‌هایی ایجاد می‌شود و جلسات به حاشیه می‌رود.

البته جای سؤال است که چرا در برخی سخنرانی‌ها که افراد سخنران قوای نظام از جمله قوه قضاییه و مجلس را زیر سؤال می‌برند اگر کوچکترین انتقادی شود افراد منتقد از جلسات دانشجویی بیرون انداخته می‌شوند اما در مقابل با این افراد که حیثیت سخنرانان و جلسه را بر باد می‌دهند هیچ برخوردی نمی‌شود که نیاز به پی‌گیری دارد.

دانشجویان و اصحاب رسانه نیز باید به وظیفه خود عمل کنند و با پی‌گیری این موضوع سرچشمه آن را شناسایی کرده که مبادا این حرکت و ایجاد تنش توسط عده‌ای خاص، با هدف و برنامه باشد.


منبع : کبنانیوز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *