جوابیه دانشگاه یاسوج به انتقادات شهردار یاسوج

چندی پیش بویرنیوز خبری پیرامون با عنوان (اقدام سؤال برانگیز ) را منتشر کرد. (اینجا بخوانید)

به گزارش بویرنیوز، دانشگاه متعاقبا جوابیه ای به خبر بویرنیوز ارسال نموده که عینا منتشر می شود.

مدیر مسئول محترم سایت بویرنیوز

 

با سلام و عرض تسلیت به مناسبت ایام عزاداری سالار و سرور شهیدان عالم حضرت سید الشهداء (ع)

 

احتراماً، در پاسخ به مطلب منتشر شده در آن رسانه تحت عنوان (اقدام سؤال برانگیز دانشگاه یاسوج» در تاریخ ۱۱ مهر ۱۳۹۵با کد ۲۰۳۸۰۳ توضیحات زیر جهت تنویر افکار عمومی به حضورتان ارسال می‌گردد، خواهشمند است دستور فرمائید طبق قانون مطبوعات در صفحه اول آن سایت منتشر گردد.

به نظر می رسد سایت محترم بویرنیوز در حین نگارش این خبر که عجولانه تنظیم شده دقت کافی ننموده و به مغایرتهای زیر توجه نداشته است.

  • اشکالات متعدد نگارشی درمتن مشاهده می شود.

۲- تصاویری که در خبر به عنوان قبل از عملیات دانشگاه معرفی شده­اند آثار و نشانه­هایی از شرایط کنونی را به همراه دارد که عدم صداقت خبر را می­رساند.

۳- تصاویر مربوط به محل آتش سوزی از نمای باز و به اصطلاح واید گرفته شده در صورتیکه سایر تصاویر از نمای بسته و نامفهوم تهیه شده و واقعیت­ها را به خوبی منعکس ننموده است و محل مورد اشاره در عکس­های قبل و بعد از اقدام دانشگاه متفاوت می باشند.

۴- در متن خبر نارضایتی مردم روستای زیرتل بیان شده که دقیقاً در ضلع جنوبی دانشگاه قراردارند در حالی که این آتش سوزی مشرف به شهر و در ضلع شمالی دانشگاه بوده است.

۵- لازم به ذکر است که دانشگاه فضای آموزشی است و محوطه سازی درون فضای آموزشی نیاز به اخذ مجوز از شهرداری ندارد و نیروهای اجرایی شهرداری در این خصوص اجازه ورود به دانشگاه یا توقف عملیات را ندارند و آنچه نیاز به مجوز دارد اقدامات عمرانی و عملیات ساختمانی است.

۶- آتش سوزی رخ داده در تپه دانشگاه قریب به ۲ ماه پیش بوده که بلافاصله با حضور حراست و سازمان آتش نشانی و کمک مردمی حریق خاموش شد. نقطه شروع آتش سوزی در کنار زمین نوار شمالی دانشگاه قرار دارد که به عنوان فضای سبز در اختیار شهرداری قرار گرفته است و در زمان وقوع آتش سوزی (میانه روز) فقط ماشین­آلات و کارگران شهرداری حاضر و مشغول کار بوده­اند و موضوع توسط ریاست محترم دانشگاه به شهردار محترم اطلاع و خواستار بررسی علت آتش سوزی گردیدند. چرا که احتمال می رود سهل انگاری کارگران شهرداری عامل اصلی آتش سوزی بوده است. متأسفانه شهردار یاسوج حتماً بازدید میدانی از این حادثه نداشته و کاملاً بی اطلاع است. ایشان نمی دانند که چگونه این تپه که کاملاً مستعد آتش سوزی باشد. شهردار محترم قطعاً از همت جمعی کارکنان دانشگاه که عامل اصلی مهار آتش سوزی بوده بی­اطلاع هستند بدون شک از مشکلات ماشین­آلات  نشانی در همان روز هم خبری ندارند.

۷- قابل ذکر است همانگونه که در متن خبر آمده است شهردار یاسوج به عنوان مقام رسمی اداری بدون توجه به واقعیت و اختیارات قانونی دانشگاه در اقدامی تأسف برانگیز اقدام به بیان مطالبی نموده که باعث جوسازی علیه دانشگاه گردیده است. این در حالی است که ایشان به خوبی می دانند که محوطه دانشگاه در تصرف و تملک دانشگاه است و کاربری آموزشی دارد و دانشگاه در حال محوطه سازی جهت رفاه دانشجویان ساکن در خوابگاه می باشد.

در انتها به شهردار محترم توصیه می شود به منظور افزایش معلومات خصوصی و تخصصی مرتبط با تنظیم خبر و بیانات، با مشاورین خبره و کارآمد مشورت نمایند، در هر حال ایشان در جایگاه شهردار مرکز استان قرار دارند.

photo_2016-10-05_14-26-44

photo_2016-10-05_14-26-47

روابط عمومی دانشگاه یاسوج

توضیحات بویرنیوز:

بویرنیوز به عنوان یک رسانه صرفا سخنان شهردار محترم یاسوج را منتشر کرده و مستندات تصویری آن را هم در خبر آورده است.

تنظیم کننده جوابیه بدون پاسخ به پرسش مطرح شده در این خبر و تنویر افکار عمومی به بویرنیوز و شهردار ایراد نگارشی گرفته که نگاهی به بند ۶ این جوابیه خود بیانگر اشکالات متعدد نگارشی نگارنده محترم است که دانشگاه بودن صادر کننده جوابیه را زیر سوال می برد.

طبق قانون هر نوع ساخت و ساز در محدوده شهری باید با مجوز شهرداری باشد و هیچ دستگاهی در این زمینه استثنا نیست و در حالی که این دانشگاه می تواند از زمین های اطراف دانشگاه استفاده کند یکی از مناطق زیبا و بکر شهر یاسوج را تخریب و اقدام به ساخت و ساز نموده و دلیل نشر این مطلب نیز از دو جهت بوده یکی بعد شهرسازی و بعد دوم تخریب محیط زیست و فضای گردشگری شهر یاسوج بوده است.

جالب توجه است که دانشگاه یاسوج کارگران شهرداری را بی دلیل و بدون ارائه سند و مدرکی متهم اصلی آتش سوزی فوق عنوان نموده که این موضوع نیز قابل توجه است.

مردم همچنان منتظر هستند ببینند که طبق چه قانونی دانشگاه اقدام به تخریب کرده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *