جوابیه منابع طبیعی به مطلب «رونالدو را ول کنید غضنفر را بگیرید»

خبر رسان؛

بعد از انتشار مطلبی با عنوان «رونالدو را ول کنید غضنفر را بگیرید»[کلیک کنید] در پایگاه خبری خبر رسان روابط عمومی در خصوص آن مطلب حوابیه ای صادر کرد.

به گزازش کبنا، متن این جوابیه به شرح زیر است؛

مدیر محترم سایت خبری کبنا نیوز
باسلام
احتراما مطلبی در آن سایت خبری با تیتر «رونالدو را ول کنید غضنفر را بگیرید»[کلیک کنید]  با کد ۲۳۵۲۹۹ منتشر گردیده است که جوابیه این اداره نسبت به این مطلب به شرح ذیل جهت انتشار ارسال می گردد.
۱- در هفته منابع طبیعی به مناسبت روز حفاظت، قانون ومنابع طبیعی این اداره کل با حضور رئیس محترم کل دادگستری استان، دادستان استان و مسئولان قضایی و جمعی از قضات شهرستانهای بویراحمد ودنا در منطقه کوه گل سی سخت در زمینی که از دست متصرفین ومتخلفین در منطقه حفاظت شده خلع ید گردیده بود اقدام به درختکاری با گونه های زالزالک، سرو و گلابی وحشی نمود که هر دو گونه زالزلک و گلابی وحشی از گونه های بومی منطقه بوده است اما درخصوص کاشت گونه سرو به آگاهی می رساند که گونه اُرس از تیره سرویان در منطقه نیز به عنوان گونه شاهد موجود می باشد. بنابراین از لحاظ شرایط اکولوژیکی منطقه کاشت این گونه ها مانعی ایجاد نخواهد کرد. هدف از کاشت این گونه ها ایجاد کمربند سبز و جلوگیری از تصرف مجدد و آماده سازی بستر کاشت با گونه های پیشاهنگ و پرستار بوده است. اما متاسفانه نویسنده آن مطلب، بدون شناخت و آگاهی در این خصوص اظهار نظر کرده اند.
۲- نگارنده در بخشی از مطلب خود به پارک جنگلی اندرسا اشاره نموده که از اهداف و وظایف سازمان به منظورترویج فرهنگ درختکاری و استفاده از تمام ظرفیتهای موجود برای استفاده عموم می باشد و به نظر می رسد که نامبرده در این زمینه کم ترین آگاهی را دارند.
۳- در بخش دیگری نویسنده توصیه نموده است که اراضی به کاشت گونه های باغی اختصاص داده شود، این درحالی است که به دلیل استفاده بی رویه از سموم و کودها در باغات سالانه صدها کیلو از این آلاینده ها به محیط زیست وارد می گردد و خطرات فاجعه باری دارد و عجیب است کسی که خود را فعال محیط زیست و نگران منابع طبیعی می داند پیشنهاد نابودی محیط زیست را می دهد.
۴- تنها برداشتی که از متن می توان داشت این است که نگارنده فعال زیست محیطی نمی باشد زیرا از یک سو ادعا میکند که نگران منابع طبیعی است و از سوی دیگر اقدامات حفاظتی و قانونی منابع طبیعی را در تقابل با منافع مردم می داند و منافع شخصی را فدای مصالح عمومی و محیط زیست می داند و تحت عنوان فعال محیط زیست اهداف و امیال خود را با تظلم می کشاند.
۵- درخصوص تحصیلات کارمندان منابع طبیعی به اطلاع می رساند که کارمندان اداره کل منابع طبیعی دارای بالاترین مدارک دانشگاهی بوده و اکثر آنها فارغ التحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری از دانشگاه های معتبر کشور هستند.
۶- در پایان یادآوری می شود این اداره کل ضمن محفوظ نگه داشتن حق قانونی خود مبتنی بر پیگیری مطالب توهین آمیز و مغرضانه که در جهت منافع افراد خاصی نوشته شده اعلام می دارد که نگارش و انتشار اینگونه مطالب مسئولان و کارکنان این اداره را از وظایف شرعی و قانونی خود دلسرد نخواهد کرد و هرگز باعث نمیشود که منافع عمومی را فدای مصالح شخصی و فردی بکنند.
اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد


منبع : کبنانیوز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *