حاشیه های جالب سفر یک روزه مدیرعامل موسسه خیریه محکم در یاسوج

سفر یک روزه مدیرعامل موسسه خیریه محکم در یاسوج حاشیه های جالبی به همراه داشت از بیمارانی که پشت درهای فرمانداری نشسته بودند نا آنهایی که پایشان به دفتر امام جمعه یاسوج کشیده شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی خبر رسان، موسسه خیریه محکم موسسه ای است که در تاسیس شد مهمترین هدف این موسسه شناسایی بیمارن ناهنجاری مادرزادی در و درمان انهاست.

صلاح الدین دلشاد در ابتدای سفر خود به همراه چند نفر از همکارانش با فرماندار بویراحمد دیدار کردند و وضعیت بیماری ناهنجار مادرزادی در سطح شهرستان و استان را بررسی کردند.

در این دیدار یک ساعته دلشاد به همراه دو تن دیگر از همکارانش پیرامون این بیماری صحبت کردند و برای نحوه شناسای آنها راه کارهایی ارایه دادند.

فرماندار بویراحمد با ابراز خوشحالی از حضور و تاسیس این موسسه در استان گفت: حضور شما مایه خوشحالی همه ما به ویژه خانواده هایی است که فرزندانشان دچار ناهنجاری های مادرزادی هستند.

دلشاد نیز در این دیدار گفت: همه تلاشمان را برای این بیماران انجام می دهیم چرا که گاهی می بینم که آنها از خانواده ها دور افتاده اند و دیگر به آنها توجهی نمی کنند.

سلامت استان که در سفر موسسه خیریه محکم به این استان نقش مهمی داشت این جلسه را اداره می کرد جلسه یک ساعته دفتر فرمانداری تمام شد و به سالن جلسات رفتند این جلسه که با حضور تعداد زیادی از متخصصان اطفال و سلامت استان و فرماندار بویراحمد نیز برگزار شد دو ساعت  طول کشید هر چند جای رییس علوم پزشکی استان خالی بود.

در این دو ساعت جلسه کارهای خوبی انجام شد به گفته دلشاد مدیرعامل موسسه خیریه محکم  جلسه ای پر بار و خوبی بود چرا که در آن  هیئت امنا، هیئت رییسه، مسئول اجرایی خیلی زود تعیین شدند.

مدیرعامل موسسه خیریه محکم در های این جلسه گفت: استقبالی که شما مسئولان از این موسسه نشان دادید برایم قابل تقدیر است و خستگی را از تنم بیرون کرد.

۱۱ نفر به عنوان هیئت امنا انتخاب شدند هر چند انتخاب این ۱۱ نفر نیز حاشیه های به همراه داشت از جمله اینکه برخی می خواستند اسمشان باشد اما نبود.برخی اعتقاد داشتند باید رای گیری شود و برخی نیز ساکت بودند.

در این جلسه افراد زیادی حضور داشتند اما جای رییس مجمع خیرین سلامت استان خالی بود.وی به دلیل کمر درد چند وقتی است خانه نشین شده است و کارهای مجمع را از خانه دنبال می کنند با این حال به همت معاون خود مسلم زمانی از همه کارها اطلاع داشت و می دانست در جلسه چه گذشته است.

جلسه تمام شد اما بیمارنی که از آمدن مدیرعامل موسسه خیریه محکم  به یاسوج و در دفتر فرماندار با خبر شده بودند خود را به فرمانداری رساندند و پرونده های بیماران خود را به دکتر دلشاد دادند.این فوق تخصص اطفال نیز با روی باز پرونده ها را گرفت و گفت حتما پیگیری می کنم .

مدیرعامل موسسه خیریه محکم نیز در گفت و گو با خبرنگار صدا و سیما خبر تاسیس این موسسه را به مردم داد و گفت تا مشخص شدن محل کار این موسسه به مجمع خیرین سلامت استان مراجعه کنند.

این جلسه پایان کاری این سفر یک روزه نبود و به همراه مجمع خیرین سلامت استان  به جلسه ای که با رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج داشتند رفتند.

مجمع خیرین سلامت استان از فرصت استفاده کردند و مدیرعامل موسسه خیریه محکم را به دیدار چند بیمار بردند که دچار بیماری های ناهنجاری مادرزادی بودند.

دلشاد بعد از بررسی وضعیت بیمار اول که به دیدارش رفته بود نامه ای نوشت به بیمارستان شیراز که در آنجا معاینه و اقدامات لازم را انجام دهند.

این دکتر فوق تخصص اطفال این خبر خوش را نیز به خانواده بیمار داد و گفت اگر نیاز به عمل جراحی داشته باشد موسسه خیریه محکم همه هزینه های آن را تامین می کند.

این حرف باعث شد لبخندی بر لب های این خانواده بنشیند.

 

 

بعد از دیدن این بیمار به سمت خانه یکی دیگر از بیماران حرکت کردیم در آنجا نیز خانواده ای بود که پسر بچه شان از زمان تولد دچار بیماری قلب است.مدیرعامل موسسه خیریه محکم  نیز در دیدار با این خانواده با دکتری در شیراز تماس گرفت و گفت این بیمار را می فرستم کارشان را انجام دهید.

بعد از تماس با این دکتر نامه ای نوشت و به دست پدر این پسر بچه داد که پسرشان را به بیمارستان شیراز انتقال دهند و هزینه رفت و برگشت آنها را نیز تقبل کرد.

 

ساعت ۸ شب است اما هنوز این سفر پایان نپذیرفته و به دیدار امام جمعه یاسوج رفتند.

دیدار انها با امام جمعه یاسوجی فضای گرم و صمیمی داشت از خاطرات گذشته حجت الاسلام حسینی تا گفته های مدیرعامل مجمع خیرین سلامت استان از حاشیه های جالب این دیدار بود.

حجت الاسلام علی اصغر حسینی در این دیدار ضمن ابراز خوشحالی از تاسیس این موسسه گفت: این کار شما کاری خیر و خداپسندانه است که نزد خدا پاداش بزرگی دارد.

امام جمعه یاسوج سه ویژگی مهم مردم استان را اینگونه بیان کرد: ۱۰۰ درصد کهگیلویه و بویراحمد شیعه هستند، مردم کهگیلویه و بویراحمد در تاریخ سوابق درخشانی داشته است در دو درگیری مهم و در تمام دوره های به جز دوره صفویه نقش داشته اند همچنین هیچوقت با دوران پهلوی سازگار نبودند. در دو جنگ گجستان و تنگ تامرادی شرکت داشتند مردانه ایستادند.

حجت الاسام حسینی  به افتخارات استان اشاره کرد و گفت: کهگیلویه و بویراحمد بیشترین روحانی را در سطح کشور دارد، بیشترین تعداد  دانشجو را دارد، بیش از ۲۲ درصد مردم کهگیلویه و بویراحمد در هشت سال دفاع مقدس شرکت کردند و به نسبت جمعیت بیشترین رزمنده و شهید را تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران کرده است.

وی بیان کرد: مردم کهگیلویه و بویراحمد مردمی متدین، فرهیخته، پویا، علاقمند به مذهب و تشیع هستند و همیشه کنار ولایت و رهبری و پشت انقلاب اسلامی ایستاده اند.

صحبت های مدیرعامل موسسه خیریه محکم و امام جمعه یاسوج جذاب و شنیدنی بودند دکتر دلشاد نیز در ادامه گفت: انقلاب اسلامی قبلا از خارج از کشور  دکتر می آورد و یا بیماران را به خارج کشور می فرستاد اما اکنون درصد ارجاع بیماران به خارج کشور صفر شده است چرا که در کشور درمان می شوند و این نشان دهنده پیشرفت کشور در علم پزشکی است.

وی ادامه داد: ۳ هزار نوع بیماری ناهنجاری مادرزادی وجود دارد و هر کدام نیازهای مختلفی دارند گاهی نیاز است بر روی یک بیمار تا ۲۰ عمل جراحی انجام شود که این خود هزینه های زیادی را برای خانواده ها ایجاد می کند.

دلشاد بیان کرد: موسسه خیریه محکم این بیماران دارای ناهنجاری مادرزادی را شناسایی می کند و در هزینه درمان وجراحی به انها کمک می کند چرا که این افراد نیز می توانند خوب شوند.

این فوق تخصص اطفال خاطره ای از گذشته گفت.

وی گفت: مادری به ما مراجعه کرد که بچه اش دچار یکی از بیماران ناهنجاری مادرزادی بود که پزشکان به او گفته بودند پسرت زنده نمی ماند اما ما با همه عزمی که داشتیم پسر بچه را درمان کردیم و چندین عمل جراحی بر روی او انجام شد اکنون ای نوزاد ۱۰ سال دارد و شاگرد اول مدرسه است.

این جلسه با گفت و گوی خواندنی امام جمعه یاسوج و دکتر دلشاد تمام شد اما باز هم بیماران، مدیرعامل موسسه خیریه محکم را پیدا کردند و به درب دفتر امام جمعه یاسوج آمدند مادری بود با دو دخترش که یک بیماری مادرزادی داشتند دکتر دلشاد آنها را معاینه کرد و گفت پرونده اش را به تهران بفرستند تا درمانشان کنند و همه هزینه درمان را موسسه خیریه محکم پرداخت می کند.

در  طول روز مجمع خیرین سلامت استان ما را همراهی کرد حتی دیدار با امام جمعه یاسوج با هماهنگی این مجمع انجام شد که حجت الاسلام حسینی، مدیرعامل موسسه خیریه محکم را دعوت کرد که اردیبهشت ماه به کهگیلویه و بویراحمد بیایند و طبیعت زیبای این استان را ببینند.

ساعت نزدیک به ۱۰ شب شد و دکتر دلشاد باید برای شرکت در برنامه تلوزیونی شبکه دنا شرکت  می کرد و توضیحات کامل پیرامون اهداف این موسسه و کارهایی که انجام می دهد را بدهد.

باید گفت تاسیس این موسسه در استان کاری خدا پسندانه و نعمتی بزرگ برای خانواده هایی است که از درمان بیماری فرزندانشان که دچار ناهنجاری های مادرزادی است بخاطر هزینه ها درمانده هستند.

گزارش و عکس: داوودی

انتهای پیام/۷۰۴۴

 

منبع : صبح زاگرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *