حرف های متفاوت «حاج عدل» با حضور معاون اول رئیس جمهور؛ پیمانکاران زندانی و فراری و بدعهدی سازمان کوثر

خبر رسان؛

نماینده کهگیلویه بزرگ در مجلس دهم شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد سازمان اقتصادی کوثر در ارتباط با سرمایه‌گذاری درمعدن فسفات چرام اظهارداشت: امروز به دلیل بدقولی سازمان اقتصادی کوثر این پروژه متوقف شده است.

به گزارش خبر رسان از یاسوج، « پور» در نشست  و فعالان اقتصادی که با حضور معاون اول رئیس‌جمهور در سالن شماره یک استانداری این استان برگزار شد، یادآور شد: پروژه معدن فسفات چرام که هم اکنون ۴۰ نفر در آن مشغول هستند و به این پروژه دلخوش کرده‌اند به دلیل بدعهدی سازمان اقتصادی کشور متوقف شده است.

وی با تاکید براینکه سازمان اقتصادی کوثر از عمل به تعهدات خود در سرمایه گذاری نمودن در پروژه معدن فسفات چرام شانه خالی می کند، ادامه داد: معدن نیترات دیشموک نیز که وزارت دفاع و بهداشت خریدار محصول این معدن هستند برای ۲ میلیارد تومان زمین مانده و اگر تامین اعتبار نشود شاهد بیکاری چند نفر خواهیم بود.

نماینده کهگیلویه بزرگ در مجلس دهم شورای اسلامی گفت:در بخش راه ها نیز پروژه مظلوم پاتاوه _ دهدشت از پروژه های سفر مقام معظم رهبری در سال ۷۳ بوده که به دلیل مشکلات مالی زمین مانده است.

*** پیمانکاران ماده ۱۸۰ در کهگیلویه بزرگ یا به زندان رفته اند یا فراری هستند

هاشمی پور با اشاره به خط فقر مردم حوزه انتخابیه اش، اظهارداشت: ما در منطقه ای عقب مانده هستیم که اگر  ۲۵ درصد مردم بویراحمد و دنا تحت حمایت نهاد های حمایتی هستند مردم حوزه انتخابیه من از شدت محرومیت ۳۵ درصد تحت پوشش حمایت هستند و از نظر بیکاری این آمار به ۳۵ درصد افزایش یافته است.

وی گفت:  دو دستگاه پمپاژ در حوزه انتخابیه بنده در دست اجرا است که با راه اندازی آن ها ۲ هزار نفر مشغول به کار خواهند شد اما اکنون نیازمند همکاری جدی دولت در این حوزه هستیم.

این نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: پیمانکارانی که پروژه های ماده ۱۸۰ را کار می کردند اغلب یا فرای هستند و یا به زندان رفته اند و البته تعداد کمی نیز از جیب خود خرج می کنند.


منبع : کبنانیوز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *