حمایت های بسیج سازندگی به ثمر نشست/تبدیل مدل لباس فشن اروپایی به ایرانی اسلامی توسط خیاط یاسوجی

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی خبر رسان، فاطمه نادری از خیاط های شهر یاسوج است که با توانسته است برای سه نفر شغل ایجاد کند .

وی از سال ۷۹ کار خیاطی را آغاز کرده است و در سال ۹۵ طرح خیاطی خود را با سه خانم خیاط و طراح راه اندازی کرد.

در همین خصوص گفت و گویی خواندنی با این داشتیم که در زیر می خوانید:

فاطمه نادری گفت: اکنون سه نفر در کارگاه خیاطی مشغول به کار هستند که دو نفر کار دوخت و یک نفر نیز کار چاپ بر روی لباس را بر عهده دارد.

وی بیان کرد: لباس هایی که در این کارگاه تولید می شوند بیشتر لباس فرم است و بعد از آن نیز لباس محلی نیز در دوخته می شود.

وی با اشاره به مدل لباس هایی اروپایی که در سطح استان وجود دارد افزود: تا جایی که می توانیم سعی می کنیم که مدل فشن اروپایی را به مدل ایرانی اسلامی تبدیل کنیم.

 

نادری عنوان کرد: روز اول که کارم را شروع کردم تنها یک چرخ خیاطی کوچک داشتم اما بعدها پس انداز کردم توانستم یک چرخ دیگر بخرم.

این بانوی کارآفرین ادامه داد: سال ۹۵ با طرح اقتصاد مقاومتی و حمایت بسیج سارندگی تهسیلات گرفتم و توانستم کار را گسترش دهیم ما قصد داریم در صورت حمایت و دادن تسهیلات بیشتر تا حداقل برای ۱۰ نفر اشتغالزایی داشته باشیم.

وی افزود: مسئولان باید حمایت کنند که افرادی که طرح های خوبی برای ارایه دارند و می خواهند وارد بازار کنند بتوانند وارد بازار شوند نه اینکه پوشاکی وارد بازار شود که هیچ تناسبی با اسلامی بودن ما ندارد.

نادری تصریح کرد: پوشاک هایی وارد بازار می شوند که قیمت پایینی دارند اما کیفیت اصلا خوبی ندارند و اسلامی بودن ما را زیر سوال می برند با اینکه بهترین لباس در کشور خودمان تولید می شود اما هیچ حمایتی از این تولید کننده ها نمی شود.

این بانوی کارآفرین گفت: هر اندازه هم یک فرد تلاش کند اما تا زمانی که حمایت نباشد نمی توان موفق شد ما نیز انتظار داریم اگر یک کالای ایرانی تولید می کنیم حمایت کنند که وارد بازار شوند نه اینکه جنس خارجی آن را وارد بازر کنند هم اسلام را تهدید کند و هم تعداد زیادی از افراد بیکار شوند.

نادری ادامه داد: قیمت های لباس های تولیدی ما همان قیمتی است که سنف مشخص کرده است بالاتر از این قیمت نمی زنیم چرا که قصد ما نان حلال است.

وی عنوان کرد: متاسفانه فضا  کم است و ما نمی توانیم افراد بیشتری را در اینجا مشغول به کار کنیم حتی فضا برای استراحت خیاط هایم وجود ندارد و از طرفی کمبود بودجه بزرگترین مشکل ماست اگر حمایت باشد می توانیم طرح را گسترش دهیم و کارهایمان را از تولید به مصرف ارایه دهیم.

این بانوی خیاط و کارآفرین یکی دیگر از مشکلاتش را اجاره بالا بیان کرد و گفت: متاسفانه بالا بودن اجاره یکی از مشکلاتی است که خیلی ها با آن رو به رو هستند اجاره خیلی بالاست.

وی به شعار سال اشاره کرد و افزود: رهبر انقلاب بارها فرموده اند و به مسئولان گفته اند که مسئولان افراد تولید کننده را حمایت کنند اما اکنون می بینید که بعد از حادثه ساختمان پلاسکو پوشش هایی وارد بازار شده اند که اصلا نمی توان اسمش را لباس گذاشت.

این بانوی خیاط و کارآفرین اظهار کرد: مسئولان تلاش کنند که از ورود کالاهای قاچاق به کشور جلوگیری شود ورود لباس های نامناسب چیزی است که خیلی ها بی خیل از کنار آن می گذرند کار باید ریشه یابی شود.

 
 
 
 
 
 
گزارش و عکس:زهرا داوودی
منبع:ایل بانو
 
انتهای پیام/
 

 

منبع : صبح زاگرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *