خادمی؛ کهگیلویه و بویراحمد با ظرفیت عظیم گردشگری و صنایع دستی (+تصاویر)

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در سومین روز جشن نوروزگاه در بلاد شاپور شهرستان کهگیلویه، استان کهگیلویه و بویراحمد را دارای ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های فراوانی در صنایع‌دستی و گردشگری برشمرد. …

خبر رسان؛

استاندار در سومین روز در بلاد شاپور شهرستان ، استان را دارای ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های فراوانی در صنایع‌دستی و برشمرد، و افزود: این ظرفیت‌های عظیم می‌تواند در جذب گردشگران داخلی و خارجی مؤثر باشد.

بابیان اینکه بلاد شاپور کهگیلویه یکی از میراث‌های ماندگار و آثار برجسته تاریخی استان و جنوب کشور است، گفت: به دلیل کمبود اعتبار آن‌گونه که بایدوشاید این اثر تاریخی ماندگار موردتوجه قرار نگرفت

استاندار اظهار امیدواری کرد: در سال ۹۶ در نظر داریم اعتبارات خوبی به این بافت تاریخی اختصاص دهیم و درخورشان و منزلت این بنای منحصربه‌فرد اقداماتی را به‌کارگیریم.

جشن نوروز را جشن همدلی و اتحاد و همبستگی همه اقوام و گروه‌ها خواند و افزود: این‌گونه جشن‌ها می‌تواند شورونشاط اجتماعی و امید بین مردم ایجاد کند.

خادمی عنوان کرد: چنین جشن‌هایی در معرفی آداب، رسوم و مهمان‌نوازی مردم کهگیلویه و بویراحمد به گردشگران نقش زیادی دارد.

استاندار نوروز را میراث ماندگار ایرانیان دانست: که در فرهنگ این میراث بزرگ آداب‌ورسومی مانند سفره هفت‌سین، خانه‌تکانی، دیدوبازدید و ده‌ها رسم و آیین ارزشمند وجود دارد.

سید موسی از مسئولان خواست: که بیش‌ازپیش به فرهنگ، آئین و سنن توجه کنند و برای معرفی این میراث ارزشمند به داخل و خارج کشور از هیچ کوششی دریغ نورزند.

وی آداب‌ورسوم محلی مردم استان چهارفصل کهگیلویه و بویراحمد را در میان اقوام ایرانی بی‌نظیر دانست، و خاطرنشان کرد: همه دستگاه‌های فرهنگی به‌ویژه میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری موظف‌اند که این ظرفیت‌ها را از هر طریق ممکن به کشور و حتی جهان معرفی کنند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری و صنایع‌دستی و بافت‌های تاریخی امروزه جزو سرمایه‌گذاری‌های پایدار و ارزشمند است و باید تلاش شود که از این طریق توریست‌ها و گردشگران داخلی و خارجی را به این استان کشاند.

سید موسی خادمی برگزاری این‌گونه جشن‌ها و برنامه‌ها در جای‌جای استان و شهرستان‌های مختلف و حتی شرکت در جشنواره‌های ملی و بین‌المللی را خواستار شد و افزود: این بهترین راهبرد و استراتژی برای معرفی این میراث و ذخایر ارزشمند و منحصربه‌فرد استان است.

در این جشن بزرگ برنامه‌های متنوع و جذابی با پوشش‌ها و لباس‌های زیبای محلی و اجرای سرودها و نمایش‌های سنتی و عشایری به اجرا درامد که مورد استقبال ویژه مسئولان و اقشار مختلف مردم قرار گرفت.

گفتنی است نظیر چنین جشن‌هایی همه‌ساله در شهرستان‌های مختلف استان برای معرفی دستاوردها و آثار ارزشمند و تاریخی استان اجرا می‌شود در معرض دید علاقه‌مندان به‌ویژه میهمانان و مسافران نوروزی قرار می‌گیرد.


منبع : کبنانیوز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *