خادمی شرمنده شهرداران شد

نشست شهرداران با حضور خندان‌دل معاون عمرانی و توسعه شهری و روستایی وزیر کشور برگزار شد.

امروز نشست شهرداران استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور خندان‌دل معاون عمرانی و توسعه شهری و روستایی وزیر کشور، استاندار، نماینده بویراحمد و دنا و معاون عمرانی استاندار برگزار شد.

در این نشست پژمان نیک‌اقبالی معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به رشد شهرنشینی یاسوج اشاره کرد و گفت: در یک بازه زمانی کوتاه چند ساله شهرنشینی در یاسوج به شدت افزایش یافت.

در ادامه تخشا شهردار دهدشت با بیان بیش از ۳۰ هزار نفر از شهروندان این شهر تحت نهادهای حمایتی هستند، اظهار کرد: شهرداری دهدشت با کمبود اعتبار مواجه و گرفتن عوارض از مردم کار سختی است.

تخشا در ادامه به وضعیت بد شهرداری دهدشت اشاره کرد و گفت: شهرداری دهدشت بیش از ۲۳۸ نیروی انسانی دارد که ۱۴۸ نیروی مازاد است و هر ماه ۱۵۸ میلیون تومان باید هزینه در این زمینه پرداخت شود.

وی با بیان اینکه سه ماه نتوانستم حقوق پرداخت کنم، گفت: چارت سازمانی شهرداری دهدشت ۱۰۵ نیرو است.

شهردار دهدشت در ادامه گفت: انتظار می‌رود دولت به شهرداری‌های همانند دهدشت توجه بیشتری کند.

 

غلام محمد زارعی نماینده بویراحمد و دنا نیز در این نشست گفت: شهر یاسوج بزرگترین شهر و پیشانی استان کهگیلویه و بویراحمد است که با یک انتظار بی‌حدی مواجه است.

زارعی با بیان اینکه مهاجرت به یاسوج تشدید شده است، اظهار کرد: این مهاجرت‌ها تبعات اجتماعی زیادی را بوجود اورده است.

نماینده بویراحمد و دنا تصریح کرد: بالاترین نرخ رشد جمعیت را در شهر یاسوج نسبت به سایر شهرهای دیگر استان داریم و امید می‌رود یک توسعه متوازن بین حاشیه‌ شهرها و متن شهر بوجود بیاید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار داشت: دولت به شهرداران استان کهگیلویه و بویراحمد توجه کند و بدون شک با اصلاحیه بودجه ۹۵ دولت نگاه ویژه‌ای به شهرداران داشته است.

نماینده بویراحمد و دنا با بیان اینکه شهرهای کهگیلویه و بویراحمد جدیدالتاسیس است، گفت: منابع و سرمایه‌گذاری در این شهرها بسیار ضعیف است و شهرداری‌ها از لحاظ مالی با مشکلات دسته و پنجه نرم می‌کند.

 

به گزارش کبنا، سید موسی خادمی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به وضعیت مالی شهرداری‌های این استان، اظهار کرد: گاهاً حقوق و دستمزد شهرداران استان را که می‌بینم، شرمنده می‎شوم.

خادمی با بیان اینکه کار در شهرداری‎ها بسیار سخت است، ادامه داد: یکی از مشکلات کار شهرداران کار کردن با شوراهای چندین نفری است زیرا دیدگاه‌های مختلفی حاکم است.

وی گفت: وضعیت شهرداران بسیار نامناسب بود که در حال حاضر نسبت به سال ۹۲ وضعیت بهتری پیدا کردند.

 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: عمده پروژه‌های شهری ما از محل اعتبارات ۱۸۰ است که متاسفانه تاکنون تخصیص و نقدینگی در این حوزه‌ها نداشتیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *