خسارت زلزله بهمئی به بیش از ۶۰۰ واحد مسکونی

فرماندار شهرستان بهمئی در از وارد آمدن خسارت زلزله ۴٫۸ ریشتری این شهرستان به بیش از ۶۰۰ واحد مسکونی خبر داد.

 «سلطانعلی رحمانی»  افزود: خسارت زلزله ۴٫۸ ریشتری این شهرستان بیشتر به موجب ترک‌خوردگی منازل مسکونی و ساختمان‌های مناطق مختلف شهرستان به‌خصوص بافت‌های فرسوده و روستاها شده است.

وی خاطرنشان کرد: برآورد اولیه میزان خسارت‌ها ناشی از زلزله بیش از ۱۰ میلیارد تومان بوده است که با بررسی ها و ارزیابی های صورت گرفته و در حال انجام این میزان بیشتر خواهد شد.

فرماندار شهرستان بهمئی افزود: بیشترین خسارت وارده زلزله به روستای «رودتلخ» و «ممبی» بوده است.

رحمانی تصریح کرد: به‌علت صعب‌العبور و سخت گذر بودن شهرستان طی دو روز اخیر از زمان وقوع زلزله تاکنون همکاران فرمانداری، بنیاد مسکن، راه وشهرسازی و ستاد بحران استان در حال ارزیابی و برآورد خسارت‌های ناشی از این زلزله هستند.

وی ادامه داد: اعلام کرده بودم که برآورد اولیه از وارد آمدن خسارت به ۳۰۰ واحد مسکونی است اما با توجه به برآوردهای صورت گرفته و در حال انجام و گزارش‌های ارسالی بیش از ۶۰۰ واحد مسکونی خواهد رسید.

فرماندار شهرستان بهمئی گفت: این زلزله ۴٫۸ ریشتری تلفات جانی نداشت اما خسارت‌های مالی زیادی وارد کرده است.

رحمانی با بیان این‌که به‌علت صعب‌العبور بودن هنوز ارزیابی و برآورد خسارت ادامه دارد، افزود: این شهرستان دارای ۱۷۴ روستا، چهار دهستان، دو بخش و یک شهر با جمعیتی حدود ۴۰ هزار نفر است.

 بامداد روز(جمعه ۲۳ مهر) ساعت ۵:۱۳ و ۵۰ ثانیه زمین لرزه‌ای به قدرت ۴٫۸ درجه ریشتر لیکک، مرکز شهرستان بهمئی که یکی از شهرستان‌های گرمسیری کهگیلویه و بویراحمد است، در حوزه روستاهای بخش بهمئی گرمسیری و حوزه‌های «ممبی»، «رود تلخ» و «سرآسیاب» در مقیاس ۴٫۸ درجه ریشتر اتفاق افتاد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *