خسارت۱۶۰میلیونی به زنبورداران چرامی / ۵ جوان زنبوردار نیازمند حمایت مسئولان +تصاویر

بارش اخیر باران در چرام باعث خسارت هایی به زنبورداران و کشاورزان این شهرستان شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در جامعه امروز یکی از مشکلات مهم هر جوانی بیکاری است که تا حدودی نهادهای حمایتی با الگوگیری از بیانات مقام معظم رهبری چنین مشکلاتی را کاهش داده اند.

طی ورود سامانه بارشی جدیدی که وارد آسمان کهگیلویه وبویراحمد شد، نیز از این نعمت در سه شبانه روز استفاده نمود.

اما در این شهرستان جوانان زیادی وجود دارند که علی رغم داشتن داشتن مدارک مختلف از دانشگاه های معتبر کشور به زنبورداری و کشاورزی مشغولند.

در پی بارش بارانی که بر سر شهرستان چرام شروع به باریدن کرد،بسیاری از کشاورزان و زنبوران بی اطلاع از مسائل ایمنی محصولات خود دچار خسارت های فراوانی شدند.

یکی از این افراد ساسان است که در ادامه به گفت وگو با این جوان چرامی می پردازیم.

ساسان از خسارتی که پیش آمده، گفت:طی تماس تلفنی با بنده خبر از بین رفتن ۲۱۷کلنی زنبور را دادند که باور نکردم و باخنده ای تماس را قطع کردم.

وی افزود:برای اطمینان بیشتر به مکان نگهداری کندوی زنبور ها رفتم که با خسارت وارد شده روبرو شدم.

اتاتت

این جوان چرامی برای شروع این شغل وامی حدود ۲۰۰میلیون ریال از بسیج سازندگی چرام دریافت کرده است که ۵نفر به این شغل مشغول بودند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار این پایگاه خبری مبنی بر اینکه چه مقدار در طول سال برای شما ۵نفر سوددهی داشته است،گفت: سوددهی این شغل برای ما ۵نفر مبلغی حدود یک میلیارد ریال است که با این شرایط ضرر زیادی خواهیم کرد.

ساسان به هزینه های انجام شده بر روی این شغل اشاره کرد و گفت: حدود۳میلیون ریال هزینه ی هر کلنی زنبور است که تقریبا برای ما یک ثروت تلقی می شد.

فغفغ

شاید در سراسر شهرستان چرام چنین خسارت هایی بر اثر همین بارندگی بوجود آمده باشد اما تا کنون فقط یک مورد به ما اطلاع داده شده است.

به هر حال این شغل یکی از زیرشاخه ی مشاغل اقتصاد مقاومتی محسوب می شود که چنین خسارتی در چرام باعث بیکار شدن ۵نفر شده است.

امیدواریم این خسارت یک میلیاردو۶۰۰میلیون ریالی برای ۵جوان چرامی مورد حمایت مسئولان استانی و شهرستانی قرار بگیرد و مرهمی بر زخم این جوانان باشد.

در پایان جوانان چرامی از مسئولان تقاضا دارند که با ایجاد مشاغلی در راستای اقتصاد مقاومتی بسیاری از افراد این شهرستان را از مشکل بزرگ بیکاری نجات دهند؛فعالیت های این ۵جوان چرامی نیز اگر مورد عنایت مسئولان قرار گیرد،بار دیگر ۵نفر از جامعه بیکار شغل دار و شادی را به این جوانان ببخشند.

 

تصاویر تکمیلی:

 

صادق شیخی

انتهای پیام/۴۱۲۰

منبع : صبح زاگرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *