دادگاه علنی ۱۳۵ نانوایی متخلف شهرستان بویراحمد در اداره‌کل تعزیرات حکومتی برگزار شد

پیش از ظهر امروز و با حضور تنی چند از مسؤولان مرتبط با نانوایی‌ها، اصحاب رسانه و به ریاست رضا زیرایی مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کهگیلویه و بویراحمد دادگاه تجدید نظر تعداد ۱۳۵ نانوایی متخلف برگزار شد.

در این محکمه قضایی که مدیرکل غله، مدیرکل استاندارد، رئیس اتاق اصناف مرکز استان، معاون فرماندار بویراحمد و تنی چند از مسؤولان دیگر به همراه خبرنگاران جراید و مطبوعات و خبرگزاری‌ها حضور داشتند رسیدگی به پرونده این تعداد نانوایی در دستور کار قرار گرفت.

رضا زیرایی مدیرکل تعزیرات حکومتی استان که به عنوان قاضی در جلسه حضور داشت با بیان اینکه یکی از مشکلات بزرگ در استان به خصوص در مرکز استان به وضعیت نانوایی‌ها برمی‌گردد، اظهار کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد به همین دلیل از نظر بیماری‌های گوارشی یکی از استان‌های اول کشور به شمار می‌رود.

وی گفت: یکی از دلایل آن هم به نوع پخت نان در استان برمی‌گردد که نان با کیفیتی در اختیار مردم قرار نمی‌گیرد.

این مسؤول افزود: یکی از دلایل عدم پخت نان با کیفیت در استان به دستگاه‌های نانوایی برمی‌گردد که بالاتر از ۹۰ درصد این دستگاه‌ها غیر استاندارد هستند.

زیرایی با بیان اینکه پذیرفته نیست به هر دلیل نان بی‌کیفیت در اختیار مردم بگذاریم به برخی از امراض و بیماری‌هایی که مردم استان از رهگذر پخت بی‌کیفیت نان تهدید می‌کند اشاره کرد و گفت: برخی از سرطان‌ها به همین دلیل است.

پس از سخنان اولیه مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تعدادی از تجدید نظر خواهان ( صاحبان نانوایی متخلف) توضیحاتی ارائه کردند و مسؤولان از ادارات استاندارد و غله استان نیز در خصوص تولید نان بی‌کیفیت در استان توضیحاتی دادند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *