دعوت بازیگر مطرح سینما از سیاسیون برای پیوستن به کمپین شکار ممنوع/ اظهار تاسف دهقان نسب از شنیدن یک خبر در یاسوج + تصاویر

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی خبر رسان ، بعد از کلید خوردن فیلم سینمایی فصل شکار در یاسوج در گفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری به حضور خود در این فیلم سینمایی اشاره کرد و گفت: برای دومین بار است که در یک فیلم سینمایی در یاسوج شرکت می کنم و این فیلم می تواند یک اثر خوب برای بازیگران این فیلم سینمایی باشد.

وی یکی از دلایل حضور خود در این فیلم سینمایی را نشان دادن چهره مظلوم و پرتلاش محیط بانان و قهرمانان بی ادعای حیات وحش دانست و افزود: با توجه به همین مظلومیتی که محیط بانان و شکاربانان و کار خطیر آنان در حفاظت از محیط زیست و حیات وحش دارند، دوست داشتم در نقشی بازی کنم تا بتوانیم این سربازان گمنام و پرتلاش را بیشتر به جامعه معرفی کرد.

این بازیگر مطرح سینما با اشاره به این موضوع که مظلومیت محیط بانان بیش از آن چیزی که ما فکرش را می کنیم، بیان کرد: این عزیزان جانشان را کف دست گرفته و حتی تعداد کثیری از آنان در این راه نیز شهید شده اند و حتی کسانی هستند که در این عرصه برای حراست از حیات وحش جانباز شده اند ولی نامی هنوز از آنان نیست.

با بیان این موضوع همه این فشارها و مشکلات برای حفاظت و حراست از منابع طبیعی است، گفت: همه این تلاشهای این عزیزان  برای این است که از حیات وحش حراست و حفاظت کنند و این محیط بانان پر تلاش در حال مبارزه با کسانی هستند که محیط طبیعت را از بین می برند.

وی یکی از دلایل ساخته شدن این فیلم را نشان دادن دلاوری ها این عزیزان دانست و گفت:به نظر من این اولین فیلم برای شناخته شدن محیط بانان بی ادعا است و همانگونه که آقای افشارنیا ریاست صدا و سیمای استان فرمودند بایستی از این نوع فیلم ها و با توجه به مناطقی که این حیات وحش در آن مناطق وجود دارد ساخته شود تا هم فضا را به مردم نشان دهیم و هم  این حیات وحش با تمام وجود از آن حراست کنیم.

این بازیگر مطرح سینما با اشاره به این موضوع که اگر این سرمایه (حیات وحش) از بین برود سرمایه عظیمی را از دست خواهیم داد، گفت:برای حفاظت و حراست از این محیط باید همه دست به دست هم دهیم و برای آن با تمام وجود تلاش کنیم.

دهقان نسب همه مردم و سیاسیون را برای پیوستن به کمپین شکار ممنوع دعوت کرد و گفت:من به نوبه خودم از همه شکارچیان و کسانی که می خواهند فقط برای شادی شکار کنندخواهش می کنم که از دست  از این کارها بردارند و این سرمایه بزرگ طبیعت را از بین نبرند.

وی با انتقاد از شکارهای بی رویه توسط برخی از شکارچیان گفت: اگر  این شکارچیان گوشت شکار نخورند چه می شود، چرا فقط برای یک لذت غلط و غرور بی جا این حیوانات کمیاب را باید از بین بریم.

این بازیگر مطرح سینما ادامه داد: متأسفانه خبرهای ما اینجا شنیده ایم که برخی از این شکارچیان حیوانات نادری را شکار کرده اند که برخی از آنان حامله بوده و حتی حیواناتی را شکار کرده اند که مادرشان بر روی آن گریه کرده اند.

دهقان نسب با بیان اینکه این کارها اعمال وحشیانه و خدا پسندانه ای نیست و باید با شدت با این افراد مقابله کنیم،گفت:اینگونه افراد به مملکت و آیندگان آسیب می رسانند و باید برای مقابله با آنان همه بسیج شوند.

منبع:بویرخبر

 انتهای پیام/ر/۲۰۰

 

منبع : صبح زاگرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *