دود اختلافات ناشی از انتصاب شکوهی به چشم دانش‌آموزان می‌رود/زارع‌پور به مخالفت‌های امام جمعه و عدل هاشمی پاسخ دهد

خبر رسان؛

بهنام کریمی/

از ابتدای دولت تدبیر و امید،امید اصلاح طلبان برای حضور نیروهای اصلاح طلب در مدیریت‌ها  بیشتر شد اما در چاروسا ظاهرا همچنان مسائل قومی و داشتن طایفه و نیروی انسانی برای تصمیم گیرندگان حائز اهمیت بود.

افراد زیادی برای در اختیار گرفتن سکان مدیریت چاروسا به طرق مختلف لابی کردند،از اصلاح طلبان اصیل گرفته تا اصول گرایان و افراد چرخشی که گویا شانس با کسی بوده که سابقه چرخشی بودن و حمایت از بزرگواری  را در کارنامه خود داشت و این شد که با حمایت طایفه و قوم خود و تلاش های شبانه روزی سید قادر لاهوتی و با اتکا به حمایت قاطع خود در دور قبل مجلس شورای اسلامی از علی محمد بزرگواری و همچنین با گوشه نظری که برداران ونزدیکان وی به مژدهی و موحد داشتند، سکان را در چاروسا به عهده گرفت.

اینکه آیا با این انتصاب موفقیتی در چاروسا بدست می آمد به کنار اما اینکه چرا بعد از دوران اصلاحات اکثر روسای چاروسا باید از یک طیف و یک روستا باشد از همان ابتدا مورد انتقاد و اختلاف در منطقه قرار گرفت.

عزیز الهی،سروری شکوهی و محمدشکوهی سه برادری بودند که از روستای آبچندار موفق به مدیر شدن در آموزش و پرورش چاروسا شدند آنهم در شرایطی که بقیه پست های اثرگذار و کلیدی اداره نیز در مقاطع مختلف را از آن خود و دوستان خود میکردند،از حراست بگیر تا معاونت ها.

تقسیم قدرت، مدیریتی است که مدیر کل آموزش و پرورش باید به آن توجه کند.

مدیرکل محترم آموزش و پرورش شایسته است در وهله ی اول شایسته سالاری و در مرحله دوم انتخاب نیروی همسو با دولت را در اولویت قرار میداد که متاسفانه این اولویت ها را لحظ نکرد، چرا که از لحاظ شایسته سالاری فردی را که انتخاب کرد به گواه بسیاری از دانش آموزان و معلمان در مدارسی که بعنوان معاون و مدیر مشغول بود یک نیروی کاملا خنثی بود و ورود و خروج وی بیشتر شبیه دانش آموزان مهد کودک بوده  و دانش آموزان در روزهای زیادی زنگ تفریح خود را در عقربه های متفاوتی می دیدند،تا جاییکه حتی درگیری های متعدد او با دانش اموزان در مقاطعی نیز رسانه ای شده است.

از لحاظ سیاسی نیز گرچه بقول خود اصلاح طلب است اما اصلاح طلبی که جرات حمایت از اصلاح طلبان را ندارد و در یک جلسه رسمی نامی از آنها نمی برد و حتی ارتباط بسیار قوی با تمام سردمداران اصولگرای کهگیلویه به طرق مختلف برقرار میکند چطور می تواند اصلاح طلب باشد؟

مدیرکل محترم باید بداند که رهبر معظم انقلاب یک فرد را به علت جو دو قطبی که با حضور او بوجود می آمد از شرکت در انتخابات منع کرد و اینک همین جو در منطقه چاروسا در بین معلمان و نیز حس بی اعتمادی بین آنان بوجود آمده است و حتی عدم شرکت چندین ماهه ی امام جمعه محترم شهر در شورای آموزش و پرورش بر حاشیه های ایجاد جو دو قطبی افزود.

و صدالبته از لحاظ کاری هم عملکرد جناب آقای شکوهی به هیچ وجه قابل دفاع نیست.

و اما مسئولان ارشد و نماینده دولت در استان باید بدانند که واجب است برای دولت و کسی که آنها را در استان گماشت تا خدمات دولت را ارائه دهند احساس وظیفه کنند که اگر این احساس مسئولیت را نکنند خیانت کردند.

هر چند بنظر می رسد چاروسا از قدیم مکانی شد برای تمرین و خطا و آزمایش و مهمتر از همه راضی کردن چهره های شاخص سیاسی شهرستان کهگیلویه.

راضی کردن لاهوتی و مخالفت‌های منطقی و شیخ صلواتی

اگر اینطور نبود و برای راضی نگه داشتن دکتر لاهوتی نبود قطعا با وجود مخالفت های زیادی که از همه اقشار چه اصلاح طلبان منطقه چه امام جمعه محترم شهر و از همه عجیب تر انتقادها و سخنرانی های آتشین و اما بی نتیجه نماینده محترم شهرستان مبنی بر خواب بودن مدیر آموزش و پرورش چاروسا و حتی اصولگرایان منطقه علیه ریاست فعلی صورت گرفت تا امروز تغییرات در چاروسا اتفاق می افتاد.

اینکه قادر لاهوتی چقدر نفوذ دارد که با اینهمه انتقاد که علیه دولت و شخص استاندار در مکان های رسمی و غیر رسمی روا می دارد بتواند نیروی ضعیف منتسب به خود را همچنان تحمیل کند جای بحث نیست،اما مسئولانی که به امید لاهوتی به دوستان ضعیفش پست واگذار میکنند توجه کنند که در همین دوره آخر انتخابات مجلس مگر دکتر لاهوتی که همراه دکتر کامرانی بود توانست چقدر رای برای اصلاحات به سبدشان بیفزاید؟

کل مجموع رای اصلاحات چاروسا برای اولین بار به رقم ۲ هزار تقلیل پیدا کرد که اکثر این رای ها هم خودجوش و از طریق جوانان منطقه بوده و متاسفانه بعد از انتخابات جهت راضی کردن بعضی از افراد به غلط رای دکتر کامرانی را ۳۰۰۰ رای اعلام کردند. که جا داشت به جای دامن زدن به این حرکت زشت برای فرهنگیان و رواج دروغ شجاعت بیشتری به خرج می دادند و قبل از انتخابات برای اصلاحات گام بر می داشتند.

 به هرحال داستان انتصاب ها در چاروسا داستان خاص خودش را دارد:

شاید اینجا تنها منطقه ای باشد که امام جمعه آن با وجودیکه رییس فرهنگی آموزش و پرورش هم می باشد و بخش اعظمی از کارهای او مرتبط با آموزش و پرورش است در شورا و کارهای آموزش و پرورش هیچ دخالتی ندارد و هیچ اتفاقی هم نمی افتد و تنها کسانی که از این دو قطبی ضربه می خورند دانش آموزان بی گناهی هستند که عدم کسب هیچ عنوانی در مسابقات بزرگ اخیر قرانی در شهر لیکک،  خود مصداقی از این دوگانگی در چاروسا می باشد.

در آخر از مدیر کل محترم استان ،نماینده محترم شهرستان،امام جمعه محترم شهر و در راس از استاندار محترم تقاضا داریم که به مسائل و مشکلات بوجود آمده به واسطه حضور رییس فعلی آموزش و پرورش عنایت ویژه ای کنند.

انشالله که رسیدگی شود اما در صورت عدم اتفاق خاصی در یادداشت های بعدی به زوایای دیگری از این دوگانگی و بی اعتمادی ها،اختلافات با امام جمعه و انتقادات او،اعتراض اصلاح طلبان و تلاش برای خنثی کردن اعتراض آنها با فشارهای محلی، نام بردن از مدیران قومی، اعلام درصد حدودی مدیران کم تجربه و کم وجهه،اعلام درگیرهای مختلف بین دبیران  و دانش آموزان ، تعداد انتقالی ها و تبدیلی وضعیت های قومی و طایفه ای، پشت پرده ی زدو بنده های قانون قلم چی  و….خواهیم پرداخت.


منبع : کبنانیوز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *