دولت به دنبال ایجاد نشاط و امید در بین مردم است

خبر رسان؛

 

در استقبال باشکوه مردم از در منطقه گردشگری «قلعه نادر» گفت: دولت به دنبال ایجاد نشاط و امید در بین مردم است.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان ،جشن نوروزی با شعار «همدلی، امید و اعتماد مردمی» با حضور استاندار ، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرماندار شهرستان بهمئی و برخی دیگر از مسئولان استانی و شهرستانی در منطقه گردشگری «قلعه نادر» بهمئی برگزار شد.

سید موسی خادمی در جمع مردم بهمئی با تبریک عید نوروز گفت: ایجاد شور و نشاط در بین مردم از برنامه های دولت تدبیر و امید بوده است.

 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: استقبال مردم بهمئی از این جشن نشان می دهد که مردم امید و نشاط می خواهند و دولت باید با حفظ ارزش های اسلامی زمینه نشاط را برای مردم فراهم کند.

وی افزود: شهرستان بهمئی ظرفیت بالای گردشگری در بخش های طبیعی و تاریخی دارد که امیدواریم شاهد شکوفایی بیشتر صنعت گردشگری در این شهرستان باشیم.

 

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد هم در این آیین گفت: این اداره کل آمادگی دارد در صورت همکاری مردم و واگذاری زمین به این اداره کل، در منطقه گردشگری قلعه نادر زیرساخت های گردشگری ایجاد کند.

 

محمود باقری افزود: در سفر رئیس جمهور به استان ۴۰۰ میلیون تومان برای توسعه گردشگری شهرستان بهمئی اختصاص یافت.

 

وی عنوان کرد: با توجه به ظرفیت بالای هنرمندان شهرستان بهمئی در زمینه تولیدات صنایع دستی، به دنبال ایجاد کارگاه های بزرگ تولیدی صنایع دستی در این شهرستان هستیم.

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد همچنین این قول را به مردم بهمئی داد تا لباس محلی مردم این شهرستان را ثبت ملی کند.

 

باقری تصریح کرد: در سال ۹۶ تلاش می کنیم تا کارگاه تولید لباس محلی مردم بهمئی در این شهرستان راه اندازی شود.

 

وی ابراز کرد: ایجاد نشاط، امید و اعتماد مردمی از برنامه های دولت تدبیر و امید بوده است که در سال های گذشته تلاش کردیم با برگزاری جشنواره ها، همایش ها و نمایشگاه ها هم آداب و رسوم مردم را به کشور معرفی کنیم و هم امید و نشاط لازم را در بین مردم ایجاد کنیم.

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: جشن بزرگ نوروزگاه به مدت پنج روز در شهرستان کهگیلویه به منظور معرفی احیای سنت های فراموش شده مردم کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود که امروز چهارمین روز خود را پشت سر گذاشت.

 

باقری بیان کرد: در سایر شهرستان های استان نیز جشن نوروز با محوریت معرفی آداب، رسوم و احیای سنت های فراموش شده و معرفی آنها به گردشگران در حال برگزاری است.

 

بر پایه این گزارش، استقبال مردم بهمئی از این جشن به گونه ای بود که مسئولان استانی در ترافیک جاده دسترسی به قلعه نادر ساعاتی را معطل شدند.


منبع : کبنانیوز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *