دو اثر جوان کهگیلویه و بویراحمدی در همایش دانشجویان بسیجی استان فارس ممتاز شد

کلیه دانشگاه های استان فارس در دو بخش انفرادی وگروهی شرکت داشتند که ۵اثر ممتاز و ۱۴ اثر شایسته تقدیر انتخاب شدند که ۲ اثر از ۵ اثر متعلق به دکتر فرشاد ساداتی از کهگیلویه و بویراحمد بوده است.

اختتامیه سیزدهمین جشنواره فعالیت های برترعلمی دانشجویان بسیجی استان فارس(جشنواره پندار)همراه با معرفی نخبگان وتجلیل ازبرگزیدگان پنجشنبه ۵اسفندماه در سالن اجتماعات مرکز اسناد وکتابخانه ملی استان فارس برگزار شد.

رضاحجری فرد مجری توانمند صدا وسیمای فارس اجرای این برنامه را برعهده داشت و مرتضی نوشاد معاونت علم واقتصاد بسیج دانشجویی فارس به شرکت کنندگان خیر مقدم گفت.
دکتر مجتبی شفاهی دکتری مکانیک ماشین آلات کشت ورزی ودانشجوی برتر کشور در سال ۱۳۹۴ در این همایش به سخنرانی پرداخت و  با اشاره به نقش دانشجویان درتحقق جهادعلمی به پویایی تشکلهای دانشجویی در عرصه های مختلف به ویژه در عرصه علمی پرداخت و از برگزارکنندگان جشنواره تشکرکرد.
سخنران دوم این برنامه نیز مهندس اسدالهی کارآفرین برترکشور ومدیرعامل شرکت ابزار کیمیا گستر فارس بود.
وی بابیان خاطرات خود از سفرهای متعدد کاری به مناطق مختلف دنیا از هوش ایرانیان به عنوان بالاترین موهبت الهی یاد کرد و روحیه بسیجی را رمز موففیت در عرصه کارآفرینی و تولیدعلم دانست.
اسدالهی با انتقاد از هجمه ی اقتصادی دشمنان علیه کشورو مشکلان متعدد پیش روی کارآفرینان،ظرفیت علمی کشور را بسیار بالاتر از موقعیت کنونی کشور دانست ونسبت به عدم توسعه اشتغال درکشور انتقادکرد و اهل بیت (ع)را به عنوان الگوی برتر در تلاش ومجاهدت دانست.
دکترخوش چهره اقتصاد دان وعضوهیات علمی دانشگاه تهران ونماینده مردم تهران در دور گذشته مجلس شورای اسلامی  نیز به عنوان سومین نفر در این همایش به سخنرانی پرداخت و گفت: نکو کار کردن رمز بالا بردن بهره وری در جامعه واقتصاد است و مشکلات اقتصادی کشور در سالهای متمادی به دلیل  عدم بینش و معرفت مسئولین از مشکلات اقتصادی کشور وتجویز مسکن به جای درمان ریشه ای عارضه وبیماری اقتصادی کشور است.
وی باتبیین مشکلات اقتصادی کشور، تدبیر را راه برون رفت از این مشکلات دانست.

جنگ تحمیلی اقتصادی نیاز به دفاع مقدس اقتصادی دارد

درحاشیه جشنواره فعالیت های برترعلمی دانشجویان بسیجی استان فارس دکتر سید فرشاد ساتی اهل استان و دارنده ۲ اثر ممتاز در بخش تالیف کتاب و تولیدات مجازی بیان کردکه جنگ تحمیلی اقتصادی نیاز به دفاع مقدس اقتصادی دارد.
وی احساس تکلیف درتبیین سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در اقتصادمقاومتی وارایه راهکارهای عملی در رفع معضل اشتغال زایی برپایه ی سیاست های اقتصاد مقاومتی به عنوان یکی از مشکلات اصلی کشور را به عنوان هدف اصلی خود دانست.
ساداتی بیان کرد که،جهادی بودن ،انعطاف پذیربودن،فرصت سازبودن،مولدبودن،درون زا بودن،پیشرو بودن و برون گرابودن از مهمترین شاخصه های اقتصاد مقاومتی می باشد که با تدابیرمقام معظم رهبری و پشتوانه  علمی اندیشگران ودانشمندان کشور طرح ریزی شده است.
ساداتی مهمترین ویژگی این آثار را مواجهه تخصصی بامعضل بیکاری واشتغال زایی و بیان راهکارهای کاربردی در اشتغال زایی بارویکرد مشاغل خانگی دانست وافزود: به زودی این کتاب به همراه لوح فشرده از طریق معاونت علم واقتصاد بسیج دانشجویی استان فارس در اختیار علاقه مندان وفرهیختگان قرار خواهد گرفت.
ساداتی با تشکر از آقای امیرسیاحی دانشجوی سال آخر دکتری دامپزشکی که در تولیداین آثارنقش موثری داشتند از تعامل وهمکاری شایسته دفتربسیج دانشجویی کازرون تشکرد کرد وافزود :در ویرایش ادبی آثار سرکارخانم عاطفه یزدان نیا و آقای مسعود عمادی همکاری داشتند.
وی با اشاره به بخش های مختلف این آثار افزود: این کتاب آشنایی باکلیات اقتصادمقاومتی،آشنایی بامفاهیم اقتصادمقاومتی درآیات وروایات ،نظریات امام راحل و فرمایشات مقام معظم رهبری و مراجع عظام  تقلید وکارشناسان واندیشمندان اقتصادی کشور موردبررسی قرارداده و به صورت تخصصی تحریم های اقتصادی و راهکارهای مقابله با تحریم های اقتصادی را در کنار ضرورت توسعه اشتغال زایی در تحقق اقتصاد مقاومتی را عنوان کرده است.
ساداتی اشتغال زایی خانگی را نقطه عطفی در توسعه معیشت خانوار دانست وبیان کرد که اگر مسئولین ومردم به این حقیقت پی ببرند که در جنگ تحمیلی تمام عیاراقتصادی قرار داریم مطمئنا حرکت همگانی نسبت به ایجاد دفاع مقدس اقتصادی مشابه دوران ۸ساله جنگ تحمیلی ایجادخواهدشد.
گفتنی است کلیه دانشگاه های استان فارس در دو بخش انفرادی وگروهی شرکت داشتند که ۵اثر ممتاز و ۱۴ اثر شایسته تقدیر انتخاب شدند که ۲اثر از ۵ اثر متعلق به آثار از کهگیلویه و بویراحمد بوده است.
انتهای پیام/۲۰۰

منبع : صبح زاگرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *