دو انتصاب جدید در استانداری کهگیلویه و بویراحمد/آماده باش فرماندار بویراحمد برای مقابله با آنفلوانزا/اعتراض عشایر در محل فرمانداری گچساران

مهمترین اخبار و رویدادهای شهرستان های استان کهگیلویه و بویراحمد را در صبح زاگرس دنبال کنید.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،مهمترین اخبار و رویدادهای شهرستان های استان را در دنبال کنید.

 

 مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری کهگیلویه و بویراحمد منصوب شد

 صبح امروز طی حکمی از سوی دکتر موسی خادمی استاندار کهگیلویه وبویراحمد « شاهرخ کناری» به سمت مدیرکل پدافند غیر عامل کهگیلویه وبویراحمد منصوب شد.

«شاهرخ کناری» از حامیان دولت تدبیر و امید و دارای دکترای مدیریت است که سابقه فراوان و درخشانی در حوزه‌های فرمانداری بویراحمد و استانداری استان در کارنامه خود نیز دارد.

وی نیز مورد حمایت غلام محمد زارعی نماینده بویراحمد و دنا در مجلس است.

بر پایه این گزارش؛ کناری جایگزین « محمود مومن‌نسب» شد.

«مومن نسب» با حکم استاندار به سمت مدیرکل بازرسی استانداری کهگیلویه و بویراحمد منصوب شد.

****

آماده باش فرماندار بویراحمد برای مقابله با آنفلوانزای پرندگان

ظهر امروز جلسه اضطراری آنفولانزای فوق حاد پرندگان شهرستان بویراحمد به ریاست سید محمدکاظم نظری فرماندار شهرستان و با حضور رئیس مرکز بهداشت، رئیس دامپزشکی، رئیس محیط زیست، نیروی انتظامی و دیگر کارشناسان برگزار شد.

فرماندار شهرستان بویراحمد با بیان اینکه این جلسه به منظور پیشگیری از بیماری آنفولانزای پرندگان تشکیل شد، گفت: خوشبختانه تاکنون در بویراحمد گزارش نشده ولی با توجه به سرعت شیوع بیماری احتمال درگیر شدن شهرستان زیاد است.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه پیشگیری مهمترین راهکار مقابله با بیماری است، گفت: تمهیداتی را برای مقابله با آلودگی اندیشیدیم و مصوباتی داشتیم که این موضوع نیازمند اطلاعات و همکاری خوب مردم است، لذا تقاضا می‌شود از خرید طیور که مهر دامپزشکی ندارند خودداری کنند و طیوری که بدون نظارت و مهر به فروش می‌رسند مصرف نکنند.

نظری تصریح کرد: اگر بیماری در روستایی بروز کرد نیازمند همکاری مردم هستیم تا پرندگان معدوم شوند تا سایر مناطق آلوده نشوند.

این مسؤول گفت: با توجه به شیوع سرما و آنفولانزای انسانی که شایع است در صورت بروز آنفولانزای پرندگان امکان تلفیق این دو بیماری بصورت تشدید شده ای پیش آید؛ بنابراین باید پیشگیری کنیم تا کم هزینه‌تر و ساده‌تر مقابله کنیم.

نظری بیان کرد: متعاقب مصوبات جلسات استانی ورود پرندگان طیور کشته و زنده آلوده از استان‌های فارس و اصفهان و منطقه لردگان ممنوع است،فرماندار بویراحمد ادامه داد: با تمهیدات لحاظ شده خسارات احتمالی را به حداقل می‌رسانیم.

این مسؤول تصریح کرد: در صورت شیوع بیماری آنفولانزای فوق حاد در شهرستان مستلزم همکاری تمامی دستگاه‌ها از جمله شهرداری، بنیاد مسکن، راه و شهرسازی و حمل و نقل و پایانه‌ها هستیم تا با ماشین‌آلات معدوم‌سازی صورت گیرد.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه مراکز بهداشت و خانه‌های بهداشت در سطح شهرستان باید مرتب موارد را رصد کنند تا در صورت مشاهده موارد پیشگیرانه اعمال شود، گفت: تمامی دستگاه‌ها و نهادها از جمله نیروی انتظامی، راهداری و حمل نقل، راه و شهرسازی، دادستانی و …همکاری لازم را داشته باشند.

فرماندار بویراحمد تصریح کرد: دستگاه‌های مربوطه آمادگی لازم را برای مقابله با آنفولانزای حاد پرندگان داشته باشند.

***

اعتراض عشایر گچساران در محل فرمانداری نسبت به سرقت‌ دام‌ها

برخی عشایر گچساران در محل فرمانداری این شهرستان نسبت به سرقت‌ دام‌های خود و ضرورت پیگیری بیشتر آن اعتراض کردند.

ظهر امروز تعدادی از عشایر منطقه‌های باباکلان، بی‌بی حکیمه(س)، میشان، دشت قیر و مجموعه ۱۴۵۵، بنده نظر، هفت دشت و حلقه سفید در جلوی درب ورودی فرمانداری گچساران اعتراض کردند.

بر اساس این گزارش تعداد اعتراض کنندگان قریب به ۸۷ نفر بود که در دو سال گذشته بیش از ۲ هزار دام از این مناطق ربوده شده و بنا به گفته خودشان تاکنون به درخواست مردم عشایر این منطقه رسیدگی نشده است.

یکی از افراد عشایر منطقه باباکلان می‌گوید، این سارقان بیشتر در روز و گاهی نیمه‌های شب به دام ما حمله می‌کنند و دام‌ها را می‌ربایند.

این فرد عشایری دامدار گفت: در ماه گذشته بیش از ۲۸ راس دام من را یکجا ربوده‌اند.

یکی دیگر از افراد عشایر معترض عنوان کرد: در سال ۹۵ قریب به ۳۵ مرتبه دام‌های این عشایر در مناطق عشایری شهرستان مورد سرقت قرار گرفته است و کسی با عشایر و چوپانان این مناطق همکاری نمی‌کند.

وی بیان کرد: از مسوولان انتظار داریم که همکاری لازم را با این قشر زحمت‌کش و مولد داشته باشند.

 

در حال تکمیل 

منبع : صبح زاگرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *