ذبح غیرمجاز و غیر بهداشتی دام در لنده فریاد قصابان را درآورد

رئیس اتاق اصناف شهرستان لنده نسبت به کشتار غیرمجاز دام توسط برخی شهروندان هشدار داد گفت: کشتار غیرمجاز دام در منازل برخی از شهروندان باعث اعتراض گسترده صنف قصابان شده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی خبر رسان، خسرو ارشاد رئیس اتاق اصناف شهرستان لنده در و این شهرستان با اشاره به بحث اهمیت سلامت مواد غذایی در جامعه اظهارکرد: مسئله بهداشت در تمام جوامع از آیتم های اصلی و اساسی در هر شغل و کاری است و لذا صنوف و کسبه بازار به عنوان فعالان اقتصادی می بایست نسبت به رعایت اصول بهداشتی پاینده باشند.

وی افزود: به منظور تامین امنیت غذایی شهروندان با همکاری تیم های نظارت و بازرسی شبکه بهداشت و درمان، ، و اداره صنعت و معدن و اتاق اصناف بازرسی های مداوم از سطح بازار انجام می شود.

رئیس اتاق اصناف شهرستان لنده نسبت به کشتار غیرمجاز دام توسط برخی شهروندان هشدار داد  گفت: کشتار غیرمجاز دام در منازل برخی از شهروندان باعث اعتراض گسترده صنف قصابان شده است.

وی تاکیدکرد: کشتار غیرمجاز دام در منازل علاوه بر مشکلات بهداشتی که دارد و یک نوع تهدید علیه بهداشت عمومی محسوب می شود باعث مشکلات صنفی نیز خواهد شد.

ارشاد اظهارکرد: متاسفانه متولی برخورد با افرادی که اقدام به کشتار دام زنده در منازلشان می کنند مشخص نیست و انتظار داریم در جلسه شورای سلامت متولی برخورد این افراد مشخص شوند.

رئیس اتاق اصناف شهرستان لنده گفت: تمام دام های ذبح شده و عرضه شده در قصابی های باید دارای تائیدیه دامپزشکی باشند.

منبع:پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده

انتهای پیام/۲۰۰

سیداسماعیل میری

منبع : صبح زاگرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *