رئیس جدید اداره ثبت اسناد و املاک کهگیلویه معرفی شد/تصاویر

با حضور معاون اداره ثبت واستاد واملاک استان،بخشدار کهگیلویه،دادستان ورئیس دادگستری شهرستان،فرمانده منطقه انتظامی کهگیلویه،تعدادی از رؤسای ادارات ونهادها وجمعی از سردفتران دفاتر اسناد شهرستان ، آیین تکریم ومعارفه رئیس اداره ثبت واسناد واملاک شهرستان کهگیلویه در اداره ثبت شهرستان برگزار گردید.

زمان خوب در این مراسم تثبیت مالکیت را از مهمترین کارهای ثبت‌ اسناد و املاک برشمرد و اظهار داشت: تا سال ۸۶ این اداره کاملاً سنتی بود اما امروز یکی از ادارات مکانیزاسیون در بین ادارات کشور است.

وی با بیان اینکه همه فرآیندهای ثبتی به طور مکانیزه انجام می‌شود افزود: سیستم پرونده نیز به مرور از این حوزه حذف می‌شود.

خوب ثبت آنی اسناد و املاک را از دیگر ویژگی‌های سیستم ثبت برشمرد و گفت: استعلام‌های دستی حذف شده و هر سندی به دفاتر اسناد رسمی از هر نقطه کشور ارائه شود استعلام انجام و کمتر از ۴۸ ساعت پاسخ داده می‌شود.

معاون اداره کل ثبت اسناد و املاک کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: حذف دفاتر املاک و دفاتر اسناد رسمی باعث حذف حضور فیزیکی ارباب رجوع و جلوگیری از تضییع حقوق و جعل و سوء استفاده در دفاتر شده است.

خوب با بیان اینکه سیستم ثبت اسناد به ثبت احوال لینک بوده و ارتباط برقرار است گفت: این کار به انجام عملیات در ثبت اسناد کمک می‌کند.

وی با متفاوت عنوان کردن سیستم انتخاب رؤسای ثبت اسناد و املاک با سایر حوزه‌ها تصریح کرد: ساز و کار انتخاب رؤسا تخصصی و با شورای قضائی است.

در این آیین از زحمات آقای حسین فرجی تقدیر شد و آقای علی دوست یاری زاده بعنوان رئیس جدید اداره ثبت واسناد واملاک شهرستان کهگیلویه معرفی گردید.

یاری زاده دارای کارشناسی علوم قضایی از دانشگاه دولتی قم وهمچنین کارشناس ارشد حقوق وجزا می باشد که از سال ۱۳۷۸ در اداره ثبت کهگیلویه مشغول بکار شده واز سال ۱۳۸۸ تا به امروز معاون این اداره بوده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *