رئیس کل دادگستری استان؛ برخورد قاطعانه با متخلفین انتخاباتی

خبر رسان؛

نخستین نشست در سالن دادگستری برگزار شد.

به گزارش خبر رسان از یاسوج، در نشست ستاد پیشگیری و رسیدگی به تخلفات و جرایم انتخابات استان گفت: یکی از تکالیف ستاد انتخابات کهگیلویه و بویراحمد، رسیدگی به انتخابات بدون حاشیه است.

حجت‌الاسلام مزارعی در خطاب به همه‌ کسانی که می‌خواهند از نامزدی پشتیبانی کنند، خواستار شد: پیام‌رسانان به دنبال تبلیغات زودهنگام، مسائل شهروندی و طایفه‌ای، توهین و ویرانی یکدیگر و حاشیه گرمی نباشند، بالاتر از آن‌یک رقابت باید تندرست باشد.

وی بابیان اینکه پیروان نامزدی که مایه آشفتگی اذغان همگانی شوند، فرد نامزد مجازات می‌شود، تاکید کرد: اگر نامزدی در تبلیغات شورای اسلامی شهر و روستا پیروان خود را کنترل نکند، نخستین شخصی که باید پاسخگو باشد همان فرد نامزد است.

وی بازگو کرد: نامزدهای انتخاباتی شورا در صورت آشکار تخلفی که مایه اخلال در امنیت شهر و روستا شود، مورد سخت‌تر مجازات قرار می‌گیرند و اگرچه در صورت نیاز آسیب‌رسان کنندگان درملأعام شلاق می‌خورند.

وی تاکید کرد: نامزدی که در ستاد انتخابات خود امنیت و آسایش قوم و تباری را برهم بریزد، مطمئن باشند ما امنیت آن‌ها را به هم خواهیم زد. نامزدهای شورا نخست خواهش و سپس انذار ما را جدی بگیرند، و بدانند اولویت آغازین دستگاه دادرسی امنیت و آرامش مردم است.

رییس ستاد پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخابات کهگیلویه و بویراحمد خطاب به دستگاه‌های دولتی گفت: به‌کارگیری امکانات دولتی، شخصیت‌ها و پول حقوقی مدیران و مسئولان برای تبلیغات در انتخابات آینده تخلف محسوب می‌شود.

وی با اشاره به خودروهای دولتی در ساعات غیر اداری، گفت: به‌کارگیری خودروهای اداری در پاس غیر اداری با آن‌ها برخورد خواهد شد.

رییس ستاد پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخابات کهگیلویه و بویراحمد، افزود: در یک سال گذشته کاهش نزاغ در سطح استان را داشتیم، با هرگونه ویرانی که مایه اخلال در امنیت و آرامش مردم و نظام جمهوری اسلامی ایران را خدشه‌دار کند، برخورد قاطع صورت خواهد گرفت.

 


منبع : کبنانیوز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *