راه‌اندازی غرفه‌های اشتغال ویژه زنان سرپرست خانوار در پارک بانوان یاسوج

عضو شورای شهر خبر داد از راه‌اندازی غرفه‌های اشتغال ویژه زنان در پارک بانوان خبر داد و گفت: این غرفه‌ها به بانوان بد سرپرست یا سرپرست خانوار واگذار خواهد شد.
زهرا زمانی  اظهار کرد: کار ساخت نخستین پارک بانوان یاسوج از سال ۹۳ آغاز شده است.
وی با بیان اینکه وسعت این پارک ۲۵ هزار متر مربع است، افزود: کار ساخت این مکان پیشرفت ۱۰۰ درصدی داشته و آماده افتتاح است.
عضو شورای شهر یاسوج، میزان اعتبار ساخت این پارک را ۳۰ میلیارد ریال عنوان کرد و بیان داشت: با راه‌اندازی این مکان مقدار زیادی از مشکلات زنان جهت تفریح سالم حل خواهد شد ضمن اینکه این پارک در محلی به دور از دید و با امنیت کامل ساخته شده است.
وی به امکانات موجود در این پارک اشاره کرد و بیان داشت: پیست اسکی، پیست دوچرخه سواری، نیمکت‌های نشیمن، سکوهای نشستن، و مراکز مشاوره از جمله امکانات این پارک است.
این مسوول با عنوان اینکه توسعه ورزش‌های همگانی یکی اهداف مورد نظر ما در احداث این مکان است، گفت: با بهره‌برداری از این پارک ضمن استفاده از فضای آن اقدامات لازم جهت توسعه ورزش‌های همگانی انجام خواهد شد.
زمانی از راه‌اندازی مراکز مشاوره و پایگاه‌های سلامت همزمان با افتتاح پارک در این مکان خبر داد و گفت: اقداماتی مانند اندازه‌گیری فشار خون، تست قند، اندازه‌گیری نبض، معاینه قلب و درمان سرپایی در این پایگاه انجام می‌گیرد.
وی با بیان اینکه ورود کلیه بانوان به این پارک رایگان است، گفت: وسایل بازی ویژه کودکان نیز در قسمت مخصوصی از این پارک نصب شده است.
این مسوول از افتتاح و بهره برداری این پارک در آینده‌ای نزدیک خبر داد و یادآور شد: کار ساخت این مکان به اتمام رسیده و حتی سر در آن نیز به نام یک بانوی شهیده آماده است و تنها منتظر مسؤول کشوری (وزیر) هستیم که با حضور در استان آن را افتتاح کنیم ضمن اینکه قرار بود ۲۴ مهر ماه افتتاح شود که سفر وزیر به دلیل مسائل کاری به استان لغو شد.
زمانی، راه‌اندازی غرفه‌های اشتغال را از دیگر اقدامات انجام شده جهت خدمت به بانوان عنوان کرد و بیان داشت: این غرفه‌ها به بانوان بد سرپرست یا سرپرست خانوار واگذار خواهد شد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *