راه‌اندازی مرکز جامع تشخیص سرطان در کهگیلویه و بویراحمد

پرویز یزدان‌پناه ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از آغاز طرح تحول نظام سلامت تاکنون اقدامات خوبی برای ارائه خدمات به مردم انجام گرفته است.

وی با بیان اینکه از آغاز این طرح تاکنون ۱۴۲ هزار بیمار در بیمارستان‌های استان بستری شده‌اند، افزود: سهم بیمار (فرانشیز) شش درصد کاهش یافته است.

وی به تعداد زایمان‌های انجام شده طی این دو سال اشاره کرد و گفت: ۲۰ هزار زایمان در این دو سال در بیمارستان‌های استان انجام شده که از این تعداد ۱۳ هزار زایمان طبیعی و هفت هزار زایمان سزارین بودند ضمن اینکه طی این دو سال آمار سزارین پنج درصد کاهش داشته است.

این مسئول تعداد افراد ویزیت شده در کلینیک‌های تخصصی و فوق تخصصی دانشگاه را یک هزار و ۲۰۰ نفر عنوان کرد و بیان داشت: ۷۰ درصد پزشکان بیمارستان‌های استان ماندگار و به صورت تمام وقت هستند.

معاون درمان علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد خرید پنج میلیارد تومان تجهیزات هتلینگ برای بیمارستان‌ها، خرید ۱۷ میلیارد تومان سرمایه متوسط برای کلینیک‌ها، ۱۳ میلیارد تومان خرید تجهیزات کلان برای بیمارستان‌ها و ۹۰ درصد بازسازی و نوسازی بیمارستان‌های استان را از جمله اقدامات مهم انجام شده طی این دو سال عنوان کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به کلینیک پنج طبقه یاسوج اشاره و بیان کرد: امیدواریم کار ساخت این مرکز تا اردیبهشت ماه سال آینده به پایان رسیده و افتتاح شود.

یزدان‌پناه گفت: با افتتاح این مرکز بسیاری از مشکلات مانند نوبت‌دهی رفع خواهد شد.

این مسئول از راه‌اندازی مرکز جامع تشخیص و درمان سرطان در یاسوج خبر داد و گفت: این پروژه به پیمانکار واگذار شده و کار ساخت آن به زودی آغاز خواهد شد.

معاون درمان علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: با راه‌اندازی این مرکز بسیاری از مشکلات مربوط به تشخیص در مرکز استان حل شده و می‌توان در مدت زمان کمتری اقدام به درمان سرطان کرد ضمن اینکه با راه‌اندازی چنین مرکزی مراجعه هم استانی‌ها به استان‌های دیگر کمتر شده و هزینه‌های آنان نیز کمتر خواهد شد.

یزدان‌پناه در پایان ضمن تقدیر از اصحاب رسانه، گفت: رسانه‌ها تاکنون با همکاری و همراهی مطلوب خود نقش مهمی برای شناساندن و اطلاع‌رسانی در زمینه نقش و اهداف طرح تحول سلامت در جامعه ایفا کرده‌اند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *