راه اندازی آزمایشگاه بیولوژی آب در آزمایشگاه مرکزی آبفای استان

مدیر کنترل کیفیت و بهداشت شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد از راه‌اندازی آزمایشگاه بیولوژی آب در آزمایشگاه مرکزی آبفای خبر داد. …

  صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه آزمایشگاه مرکزی شرکت آب و فاضلاب از بروزترین تکنوژها در زمینه آزمایش‌های فیزیکی و شیمایی بهره  می برد، اظهار کرد: در هفته اخیر نیز آزمایشگاه بیولوژی  آب در آزمایشگاه مرکزی آبفای استان راه‌اندازی شد.

مدیر کنترل کیفیت و بهداشت شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در آزمایشگاه  بیولوژی میکروارگانیسم هایی نظیر فیتوپلانکتون‌ها، زئوپلانکتون‌ها،نماتدها و پروتوزآها شناسایی می‌شوند، بیان کرد: با راه اندازی این بخش تجهیزات آزمایشگاه آب و فاضلاب تکمیل و بروز رسانی شد.

صداقت گفت: بیش از ۱۲۰ میلیون ریال برای خرید و راه اندازی آزمایشگاه بیولوژی شرکت آبفای استان هزینه شد.

صداقت یادآور شد: مطاابق بخشنامه‌های شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور،  پایش بیولوژی از منابع آب سطحی، زیرزمینی وشبکه های توزیع آب در دوره‌های زمانی مختلف باید انجام گیرد.

مدیرکنترل کیفیت و بهداشت آب شرکت آبفای کهگیلویه و بویراحمد هدف از تجهیز و بروزرسانی آزمایشگاه‌های اب و فاضلاب را نظارت مستمر بر کیفیت آب شرب شهروندان دانست و گفت: اولویت اصلی شرکت‌های آب و فاضلاب تامین و توزیع آب شرب سالم و بهداشتی به شهروندان است.


منبع : کبنانیوز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *