رزمایش مدافعان حرم در کهگیلویه و بویراحمد آغاز شد

رزمایش مدافعان حرم با نام سردار «ستار اورنگ» شهید مدافع حرم با حضور دهها گردان رزمی امروز پنجشنبه در شهرستان گچساران و برخی مناطق گرمسیری کهگیلویه و بویراحمد با رمز یا زهرا(س) آغاز شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، این رزمی و دفاعی به مدت ۲ روز در مناطق گرمسیری و در روزهای ۱۹ و ۲۰ اسفند سال جاری نیز در مناطق سردسیری استان شهرستان های (بویراحمد و دنا) برگزار می شود.
سخنگوی و مسئول روابط عمومی سپاه فتح در حاشیه این رزمایش که این رزمایش از امروز و با حضور ده ها گردان از بسیجیان دلاور و عشایر سلحشور در ۶ منطقه گرمسیری این استان آغاز شده است.
سرهنگ سید صدقت رضایی اظهار داشت که گردان های بیت المقدس، امام حسین (ع)، کوثر و گردان های حرفه ای و تخصصی تکاور، ادوات، توپخانه و پدافند در این رزمایش ۲روزه شرکت کرده اند.
وی بیان کرد که این رزمایش در شهرستان های گچساران، باشت، چرام، دهدشت، لنده، بهمئی در مرحله نخست و روزهای ۱۹و ۲۰ اسفند سال جاری نیز در تیپ مستقل ۴۸فتح و شهرستان دنا برگزار می شود.
سرهنگ رضایی هدف از برگزاری این رزمایش را بالابردن توان رزمی نیروها، حفظ و آمادگی دفاعی و نمایش صلابت و اقتدار گردان ها در مقابل هر گونه تهدیدهای احتمالی توسط دشمن ذکر کرد.
وی گفت که گردان ها و بسیجیان شرکت کننده چندین عملیات ویژه برای ارتقای آمادگی نیروها در مقابله با انواع تهدیدهای دشمنان را در این رزمایش به نمایش خواهند گذاشت.
سخنگوی و مسئول روابط عمومی سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد دفاع از کوی و برزن، کمین و ضدکمین، پدافند، امداد و نجات و آرام سازی شهر را از جمله برنامه های این رزمایش ذکر کرد.
سردار اورنگ شهید مدافع حرم در استان کهگیلویه و بویراحمد در ۱۶بهمن ۱۳۹۴در حین ماموریت مستشاری در سوریه به فیض شهادت نائل آمد.
شهید اورنگ از جانبازان و رزمندگان شجاع در هشت سال دفاع مقدس بود و در عملیات های مختلف به ویژه والفجر هشت و بیت المقدس نیز کارنامه درخشانی از عرصه رزم، مجاهدت و ایثار از خود به نمایش گذاشته بود.
این شهید مدافع حرم جانشین فرماندهی معاونت آموزش تیپ مستقل ۴۸فتح و آخرین مسئولیتش نیز فرماندهی تیپ سوم دانشگاه امام حسین(ع) بود و به عنوان فرمانده نمونه از دست رهبر فرزنه انقلاب جایزه دریافت کرد.
چهار فرزند (سه پسر و یک دختر) از این شهید والا مقام و جانباز ۲۵درصد جنگ تحمیلی به یادگار مانده است.

منبع: ایرنا

انتهای پیام /

منبع : صبح زاگرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *