رزمایش ۸ گردان بیت المقدس در تیپ ۴۸ فتح برگزار می شود/اجرای دو رزمایش جداگانه در دو روز

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان بویراحمد با گرامیداشت یاد شهید ستار اورنگ اولین شهید مدافع حرم استان گفت: گردانهای رزم بیت المقدس و کوثر برای مقابله با هرگونه خطرات احتمالی رزمایشی دو روزه را برگزار خواهند کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی خبر رسان ، سرهنگ داریوش در نشست با اصحاب رسانه افزود: بیش از ۱۰۰هزار نفر از مردم شهرستان بویراحمد در رده های بسیج ساماندهی شده اند.

وی ادامه داد: یکی از ماموریت های پنج گانه مقابله با هرگونه خطر احتمالی است که این برنامه در حوزه آمادگی رزم است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج یاسوج بحث تقویت گردانهای رزم را از مهمترین رسالت این رزمایش دانست و افزود: آمادگی رزم جز اولین بحث  ها و ماموریت های بسیج است.

مثنوی ادامه داد: با توجه به مقتضیات منطقه و جبهه های اسلام نیازمند این گونه مانور ها هستیم.

وی به برنامه های فرهنگی نیز اشاره کرد و گفت: در برنامه های فرهنگی از جمله حلقه های صالحین اینگونه برنامه ها را نیز فراموش نکرده ایم.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج تاکید کرد: استراتژدی ما در برابر دشمن آمادگی همه جانبه است و در عملیات های رزم سعی داریم هیجانات جوانان به صورت هدفمند مورد آنالیز قرار گیرد.

وی ادامه داد: دفاع از کوی برزن سعی شده از شاخصه های رزمایش های بسیج  که بر اساس ایجاد این نهاد بر پایه مردم است استفاده کنیم.

سرهنگ مثنوی با اشاره به اینکه بسیج  با تدبیر حضرت امام(ره) تاییس شد، اشاره کرد: امروز بسیج و تفکر ناب آن در همه جا گنجانده شده و مردم با تفکرات بسیجی در مقابل رژیم بعث عراق از خاک وطن دفاع کند.

وی یادآور شد: آن وقت دشمن با مواجهه با همین تفکر بسیجی نتوانست کاری بکند و شکست خورد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسبج ناحیه بویراحمد با بیان اینکه بسیج امروز یک لایه دفاعی است که از داشته های شخصی کشور برای دفاع از کیان جامعه همه جا حضور دارند، گفت: عملیات دفاع از کوی و برزن در قالب پنج تاکتیک اصلی برنامه ریزی شده که برخی در مقابله با تهدیدات داخی و برخی تهدیدات خارجی است.

وی بیان کرد:مقابله با تجمعات غیر قانونی به عنوان یکی از تاکتیک های اصلی در دفاع از کوی برزن است.

سرهنگ مثنوی ادامه داد: آمادگی کامل در برابر زلزله ها و حتی بمبارانها و کمک رسانی به مردم در پدافند غیرعامل از ماموریت های اصلی این نهاداست.

وی بیان کرد:به عنوان مثال سیل غم انگیز آذربایجان و حضور بسیج در کمک رسانی از جمله اهداف اصلی است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان بویراحمد ادامه داد: در بحث تهدیدات خارجی بحث کمین و ضد کمین از دیگر برنامه های اصلی است و در بحث تهدیدات خارجی باز پس گیری یکی دیگر از تمرینات دفاع از کوی برزن است.

وی ادامه داد: در این رزمایش۶ گردان بیت المقدس یک گردان کوثر و یک گردان امام علی(ع) را ساماندهی کرده ایم.

سرهنگ مثنوی بیان کرد: در این رزمایش این گردانها رزمایش های خود را در این پنج مولفه برگزار خواهند کرد.

وی ادامه داد:این رزمایش به مدت دو روز در منطقه کوه وا تیپ ۴۸فتح عملیات های خود را برگزار می کنند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان بویراحمد تصریح کرد: در این دو روز ماموریت های پنج گانه را با رزم شبانه و ماموریت های دفاع، مقابله با خطرات طبیعی و با حضور دیگر رده ها برگزار خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه در این رزمایش برخی از ادارات نیز حضور خواهند داشت، گفت: گردان کوثر به صورت تخصصی با پیش فرض بمباران ؛ گردان صاحب الزمان(عج) رزمایش مقابله با اختشاشات و برگزاری انتخابات و چهار گردان بیت المقدس در عملیات های کمین و ضد کمین عملیات های خود را برگزار خواهند کرد.

انتهای پیام/۷۰۴۴

منبع : صبح زاگرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *