زارعی: از اعتبارات ۱۸۰ ریالی به استان تخصیص داده نشد / باید به زیرساخت‌های گردشگری استان توجه شود

رئیس مجمع نمایندگان کهگیلویه و بویراحمد گفت: این استان کانون اصلی گردشگری داخلی و خارجی کشور است. …

خبر رسان؛

رئیس مجمع نمایندگان کهگیلویه و گفت: این استان کانون اصلی داخلی و خارجی کشور است.

به گزارش خبر رسان از یاسوج، غلام‌محمد زارعی در نشست که با حضور برگزار شد، افزود: با وجود اینکه بعد از انقلاب توسعه زیادی یافته، اما به دلیل اینکه از نقطه صفر شروع کرده تا به نقطه ایده‌آل برسد زمان زیادی نیاز است.

وی گفت: ۲۵ درصد جمعیت استان هم‌اکنون تحت پوشش نهادهای حمایتی هستند که با احتساب دو درصدی که در لیست انتظار قرار دارند می‌توان گفت ۲۷ درصد استان تحت پوشش نهادهای حمایتی هستند.

نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ۳۲ هزار نفر بیکار در این استان وجود دارد، عنوان کرد: سهم ما از صنعت ۰٫۳ درصد بوده و با وجود اراضی مستعد فراوان برای کشاورزی، تنها ۲۶ درصد اراضی کشاورزی استان آبی هستند که این موضوع مشکلات زیادی برای کشاورزان ایجاد کرده است.

زارعی بیان کرد: به دلیل عدم اجرای سدهای آبی، کشاورزی در استان ما سود نداشته و کشاورزان با نقطه سر به سر کار می‌کنند.

وی با تأکید بر اینکه کانون اصلی گردشگری داخلی و خارجی کشور است، گفت: وقتی در سه روز تعطیلات عید فطر یک میلیون گردشگر وارد این استان می‌شود باید به زیرساخت‌های گردشگری آن توجه ویژه‌ای شود گرچه باید از نگاه دولت در دو سال اخیر در بحث ایجاد زیرساخت‌های گردشگری تقدیر کرد.

رئیس مجمع نمایندگان کهگیلویه و بویراحمد افزود: این استان به اندازه ۲۵ کشور خارجی گیاهان دارویی دارد که می‌تواند در این زمینه هم کارهای بزرگی انجام دهد.

زارعی عدم تخصیص اعتبار ماده ۱۸۰ به پروژه‌ها را از دیگر مشکلات استان عنوان کرد و گفت: دولت در استان ۶۵۰ میلیارد تومان بدهی دارد که ۲۸۰ میلیارد مربوط به طلب پیمانکاران است و انتظار داریم دولت در بحث تخصیص اعتبارات ماده ۱۸۰ به کهگیلویه و بویراحمد نگاه ویژه‌ای داشته باشد.

وی همچنین گفت: با وجود این مشکلات، دولت تدبیر و امید گام‌های بلندی برای توسعه کهگیلویه و بویراحمد برداشته است که جای تقدیر دارد.

رئیس مجمع نمایندگان کهگیلویه و بویراحمد از  سفر معاون اول رئیس‌جمهور به بخش لوداب تقدیر کرد و گفت: برای اولین بار در طول تاریخ استان، معاون اول رئیس‌جمهور به یکی از محروم‌ترین نقاط کشور سفر و مشکلات مردم این منطقه را بررسی کرده است.

———————

خبر: علی اکبر پاک


منبع : کبنانیوز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *