ساخت و سازهای ناهمگون آفت توسعه شهر یاسوج

رییس شورای اسلامی شهر یاسوج گفت: ساخت وسازهای ناهمگون و بی برنامه آفتی برای توسعه شهری یاسوج است. …

رییس شورای اسلامی شهر یاسوج گفت: ساخت وسازهای و بی برنامه آفتی برای شهری یاسوج است.
به گزارش کبنانیوز از یاسوج، سید امشب در تجلیل مهندسین به مناسبت روز مهندس افزود : این ساخت سازها چهره شهر یاسوج را دچار تغییر و دگرگونی کرده وبر توسعه همه جانبه شهر تاثیر منفی گذاشته است.
وی اظهار داشت: استفاده از دانش مهندسان، نظارت بر ساخت وسازهای، جلوگیری از ساخت وسازهای شبانه واستفاده از مصالح با کیفیت وبادوام از جمله سیاست هایی است که باید در اولویت قرار گیرد.
رئیس شورای اسلامی شهر یاسوج نقش مهندسان در مدیریت شهری را اثر بخش و مفید دانست.
وی افزود: مهندسان با ارایه طرح ها ونظارت برای اجرای طرحها عملا در ارتقاء شاخص های شهر نقش اساسی دارند.
اکبری اظهار داشت: شهروند محوری، حقوق شهروندی ، اصول فنی ومهندسی از مولفه هایی است که باید فراروی مهندسان قرار گیرد.
وی ورود مهندسان شهرساز به عنوان عضو متخصص در کمیته های کارگروه ها وکمیسیون های مرتبط را ضروری دانست وتصریح کرد: توجه به امر نظارت شهرسازان وتحقق پذیری طرح های شهرسازی از مواردی است که نباید از آن غفلت کرد.
رییس شورای اسلامی شهریاسوج گفت: با این حال محوریت زندگی ها با توجه به تراکم شهر از خودروها، امروز از انسان به سوی ماشینی رفته وزندگی در شهرها طاقت فرسا شده است.
وی با اشاره به اینکه انسان محوری در شهر وشهرسازی نادیده گرفته می شوند، افزود: اگر به دنبال توسعه شهری هستیم باید به امید به زندگی، خود باوری و خود اتکایی توجهی ویژه ای داشت.
اکبری اظهار داشت: ضعف در بکارگیری متخصصان شهرسازی در تمامی سطوح، عدم نهادینه کردن نقش مهندسان شهرسازی، تفاوت دیدگاه‌های مدیران شهری و متخصصان والگو گرفتن بدون بهبودمستمر وتوجه به مهندسی ارزش در حرفه معماری وشهرسازی مهمترین چالش های کنونی حوزه مهندسی شهرسازی است.


منبع : کبنانیوز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *