سخنان تکان دهنده شهردار یاسوج درباره وضعیت شهرداری ها

شهردار گفت: با وضعیت موجود باید قفل تعطیلی روی درب شهرداری‌های کهگیلویه و بویراحمد زد.

در نشست شهرداران استان کهگیلویه و بویراحمد با معاون عمرانی وزیر کشور با بیان پاره‌ای از مشکلات شهرداری یاسوج و کل شهرداری‌های استان گفت: شهرداری یاسوج که منبع درآمدی ندارد باید ماهیانه ۲/۵ میلیارد تومان و سالانه ۳۰ میلیارد تومان حقوق پرداخت کند.

وی گفت: درحالی‌که از محل سازمان همیاری شهرداری‌ها ۳ میلیارد تومان و از محل ارزش‌افزوده نیز تنها ۳ میلیارد تومان به شهرداری یاسوج تزریق مالی شد

شهردار مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: شهرداری‌های استان تک‌محصولی هستند و همه امید آن‌ها برای درآمدزایی به پروانه‌های ساختمانی است که هرسال رو به کاهش است و اگر در یاسوج سالی ۲۴۷ پروانه ساختمانی یک‌میلیون تومانی داشته باشیم وضعیت ما برای همه معلوم و مشخص خواهد بود.

جاوید بیان کرد: در شهرداری یاسوج اکنون بیش از هزار نفر نیرو وجود دارد که از سال‌های گذشته به‌صورت مازاد تعداد زیادی واردشده و اکنون با مشکل بسیار بزرگی برای پرداخت حقوق و مزایای آن‌ها روبه‌رو هستیم.

وی در ادامه به برخی دیگر از مشکلات شهرداری یاسوج اشاره کرد و افزود: در حالی در مرکز استان قرار داریم و چند روز دیگر مدارس و دانشگاه‌ها بازگشایی می‌شوند که شهرداری در واحد اتوبوس‌رانی ۳۲ دستگاه اتوبوس دارد که تنها ۶ دستگاه آن‌ها مستعمل و سالم هستند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *