سخنرانی صادق خرازی در دانشگاه آزاد یاسوج +زمان و مکان

دکتر سیدصادق خرازی که در کارنامه خود سفیر ایران در فرانسه و مشاور ارشد دولت دوم خردادهای را دارد با طرح موضوعی به نام تحلیل و رخدادهای ۱۳آبان ماه و مسائل روز در روز یکشنبه ۱۶آبان ماه در سالن آمفی تئاتر علوم انسانی دانشگاه آزاد واحد یاسوج به سخنرانی خواهد پرداخت.

مختصری از زندگی نامه دکتر :

دکتر صادق خرازی فرزند آیت الله سید محسن خرازی نمایندهٔ سابق مجلس خبرگان رهبری و برادر کمال خرازی وزیر سابق امور خارجه است.

وی در خانواده‌ای روحانی در دوم فروردین ۱۳۴۲  هجری خورشیدی در شهر تهران در خانهٔ پدربزرگش که از بازاریان تهران بود، متولد شد.

نوجوانی‌اش در قم گذشت و در مدارس «اوحدی»، «حکیم نظامی» و «دین و دانش» تحصیل کرد، هم‌زمان با وقوع انقلاب در سال ۱۳۵۷ به تهران بازگشت و در بازار تهران سه سالی در تجارت‌خانهٔ پدربزرگش مشغول کار شد و به تحصیلاتش ادامه داد.

صادق خرازی در دوران جنگ ایران و عراق معاون ستاد تبلیغات جنگ شو.اری عالی دفاع و عضور شورای عالی پدافند ملی نیز بوده است.

با روی کار آمدن دولت هاشمی رفسنجانی  رئیس جمهور وقت ایران در سال ۱۳۶۸ به عنوان سفیر و معاون نماینده دائم ایران به سازمان ملل متحد در نیویورک رفت و پس از شش سال به ایران بازگشت.

در زمان وزارت کمال خرازی به سمت معاون آموزش و پژوهش وزارت امور خارجه ایران منصوب شد و سپس به عنوان سفیر جمهوری اسلامی در پاریس به مدت سه سال و چهار ماه انجام وظیفه کرد.

در سال ۱۳۹۳، وی، از وقف کردن منزل شخصی خود برای تبدیل شدن به کتابخانه، خبر داد. وی در منزل شخصی خود، ۳۰۰ هزار جلد کتاب جمع‌آوری کرده که بیش‌تر آن‌ها، از نسخ خطی و نفیس بوده و همراه با خانه، وقف شده‌اند.

خرازی مدت‌ها است که از بیماری سرطان لنفوم  و عوارض سلاح های شیمیایی به‌کاررفته در جنگ ایران و عراق رنج می‌برد. او بارها مورد عمل جراحی قرار گرفته است.

حزب ندای ایرانیان

علی‌رغم حمایت صادق خرازی از قالیباف در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۲، در مردادماه ۱۳۹۳ وی مجوز تأسیس یک حزب سیاسی با نام حزب ندای ایرانیان که رویکردی اصلاح‌طلبانه را دارد  از وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران اخذنمود.

در اول شهریور ۱۳۹۴ وی از ریاست این حزب استعفا داد اما این استعفا که در پی انتقادات برخی از اصلاح طلبان به وی به خاطر مصاحبهٔ او با هفته نامه مثلث بود، با رأی اکثریت قاطع شورای مرکزی حزب رد شد و نتیجتاً وی در مقام خود باقی ماند.

وی در مصاحبه با هفته نامه مثلث گفته بود: «من کسانی را به یاد دارم که وقتی من سفیر بودم با آمریکایی‌ها مذاکره می‌کردند و برای دشمن پیام می فرستاندند؛ من آنها را به عنوان اصلاح طلب نمی‌پذیرم. من فهرستی هم دارم که اگر لازم باشد یک روز آن را به مردم ارائه خواهم کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *