سفر هیئت تجاری «عمان» به کهگیلویه و بویراحمد/ بازار «عمان» یک فرصت استثنایی است

بازار عمان یک فرصت استثنایی است که ۲۰ اسفند سالجاری هئیت تجاری این کشور برای صادرات مجدد به کشورهای ثالث از طریق ثالث، برای شناسایی بیشتر ظرفیت‌های استان به …

بیست‌و پنجمین نشست دولت و در سالن شماره یک استانداری برگزار شد.

به گزارش کبنانیوز از یاسوج، بیست و پنجمین نشست شورای گفت‌وگوی بخش خصوصی و دولت به ریاست معاون امور اقتصادی استانداری با حضور استان و مدیران ارشد کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

بنا بر این گزارش، جبار رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان در این نشست با بیان اینکه، تشکل‌های بخش خصوصی با شرایط توسعه صادرات غیرنفتی در استان فعال شدند، گفت: دعوت از هئیت تجاری ایالت امسک روسیه، دعوت از سفیر بلغارستان و سفر هیئت تجاری اتاق بازرگانی یاسوج به عمان به منظور شناسایی بازار مصرف؛، معرفی محصولات و توانمند‌های استان در حال حاضر از جمله اقداماتی در راستای توسعه صادرات غیرنفتی در اتاق بازرگانی استان انجام گرفت.

کیانی افزود: از اهداف سفر به معرفی توانمندی‌ها و کالاهای استان، گسترش مناسبات تجاری به نمایندگی کهگیلویه و بویراحمد در نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در پایتخت این کشور بود.

وی با بیان اینکه کهگیلویه وبویراحمد با معرفی فرصت های استان ۲۴ غرفه در نمایشگاه اختصاصی کشور عمان دایر کرد، افزود: در این نمایشگاه با حضور ۸۵ شرکت ایرانی غرفه کهگیلویه و بویراحمد مورد استقبال وزیر صنعت کشور ایران قرار گرفت. محصولات سینره، کوبودنا، بید زرد، گل رز، دام زنده، نان، آب، باغی و صنایع تبدیل کهگیلویه و بویراحمد در عمان استقبال شد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان با بیان اینکه برنامه‌های متعددی در راستای توسعه صادرات استان در سفر به کشور عمان انجام گرفت، افزود: اتاق بازرگانی استان برای ایجاد شناسایی ظرفیت‌های استان، ثبت شرکت، نحوه صادرات و دسترسی به بازارهای آسیایی با منطقه آزاد صحار، منطقه ویژه دقم و هلندی‌ها جلساتی برگزار کرد.

وی از حضور هیئت تجاری عمان به کهگیلویه و بویراحمد خبر داد و گفت: بازار عمان یک فرصت استثنایی است که ۲۰ اسفند سالجاری هئیت تجاری این کشور برای صادرات مجدد به کشورهای ثالث از طریق ثالث، برای شناسایی بیشتر ظرفیت‌های استان به کهگیلویه و بویراحمد سفر خواهند کرد.

وی اظهار داشت: برای توسعه صادرات غیرنفتی استان به کشورهای ترکمنستان و امارات هئیت اتاق بازرگانی کهگیلویه و بویراحمد پیگیری می‌کنند.

کیانی با اشاره به مشکلات صادرات استان اظهار داشت: بررسی دلایل عدم شناخت بازار پرسود کشور عمان برای تجاران کهگیلویه و بویراحمدی، معرفی توانمندی‌ها و پتانسیل‌های کهگیلویه وبویراحمد به مردم عمان و آشنایی با سلیقه آن‌ها باید از طریق در اختیار نهادن مجموعه‌های معرفی محصولات صورت گیرد.

وی در ادامه با اشاره به محصولات استان و مشکلات و تاثیرات منفی در گفت: بسته‌بندی محصولات استان، عدم پرواز مستقیم از استان به یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس و چند مسیره شدن، عدم آشنایی فعالین اقتصادی استان با بازار پرسود عمان از جمله مشکلات در بازار تجاری و تاثیر منفی زیادی دارد.

 


منبع : کبنانیوز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *