سوت قطار یاسوج کند شد

پژمان نیک‌اقبالی : متاسفانه به دلیل نبود اعتبارات کافی پروژه راه‌آهن اقلید – اکنون به حالت نیمه‌فعال درآمده است.

وی با تشریح وضعیت کنونی پروژه ملی راه‌آهن اقلید-یاسوج، اظهارداشت: اگرچه این پروژه به حالت راکد در نیامده اما به دلیل کمبود اعتبارات و محدودیت اعتباری، این پروژه اکنون به حالت نیمه‌فعال درآمده است.

معاون عمرانی استاندار افزود: مسوولان استانی بویژه خادمی استاندار استان در حال رایزنی برای بهره بردن از پتانسیل بخش‌های خصوصی مانند قرارگاه خاتم‌الانبیا(ع)برای فعال کردن این پروژه است.

نیک‌اقبالی، اعتبار مورد نیاز برای فعال‌شدن پروژه راه‌آهن اقلید – یاسوج را یک‌هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان عنوان و خاطرنشان کرد: طول این پروژه ۱۷۴ کیلومتر است.

وی گفت: اعتبار مورد نیاز به این پروژه بسیار زیاد بوده که ما به فکر این هستیم از بخش‌خصوصی در ادامه کار بهره ببریم و به طور حتم تامین این میزان پول برای دولت واقعا سخت است.

این مسوول عمرانی کهگیلویه و بویراحمد افزود: ۲۳ کیلومتر از پروژه راه‌آهن اقلید – یاسوج در محدوده جغرافیایی استان‌فارس آماده و تقریبا در آستانه بهره‌برداری است.

معاون استاندار از تخصیص نیافتن اعتبارات لازم برای فعال‌شدن پروژه در سفر ریاست‌جمهوری (۲۴ مردادماه ۹۵) به این استان هم خبرداد و افزود: در سفر ریاست‌جمهوری به کهگیلویه و بویراحمد اعتباری برای این پروژه پیش‌بینی نشده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *