شب شعر بلادشاپور با اعتراض مردم در دهدشت به پایان رسید

مراسم شب شعر بلاد شاپور با خواندن شعری ضد اخلاقی، ضد فرهنگی و به دور از ادب، حاوی مسائل جنسی که قلم شرم می کند آن الفاظ رکیک را به تحریر درآورد با اعتراض شدید مردم بهم خورد و به پایان رسید .

سومین دوره «شب‌های شعر بلادشاپور» (شنبه شب ) با حضور مسولین شهرستان کهگیلویه به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در کاروانسرای بلادشاپور دهدشت برگزار شد.

این مراسم شب شعر هرچند برای گسترش فرهنگ و ادب در فضای مناسب و با رویکرد متفاوتی اجرا شد اما ناتمام به پایان رسید.

کسانی که با ادبیات عرفانی جهان اسلام اشنا باشند می دانند که حجم انبوهی از موضوعات عرفانی ما در قالب شعر است و شعر ماندگار ترین و عالی ترین زبان بشر است و کسی با شعر مخالف نیست.

مراسم شب شعر بلاد شاپور با خواندن شعری ضد اخلاقی، ضد فرهنگی و به دور از ادب، حاوی مسائل جنسی که قلم شرم می کند آن الفاظ رکیک را به تحریر درآورد با اعتراض شدید مردم بهم خورد و به پایان رسید . می دانیم افراد زیادی برای این جلسه زحمت کشیده اند اما سوال این است که مگر نباید اشعاری که قرار است از تریبون عمومی مراسم خوانده شوند حداقل از یک فیلتر عبور کنند؟ چه کسانی متولی نظارت بر اشعار را بعده داشتند؟ چرا مجری برنامه اجازه داد تا شخصی با زیر پا گذاشتن خطوط قرمز انسانی در شعرش هر لفظ و لغتی را بیان کند تا جایی که خانم هایی که حضور داشتند اینگونه خجل شوند؟ آیا خواندن شعری با بکار بردن اسم اعضای بدن یک زن در حضور این همه خانم توهین و اهانت به بانوان نیست؟ چرا مجری برنامه و یا مسولین امر که صف اول مراسم نیز نشسته بودند هیچ اقدامی برای قطع کردن شعر این فرد انجام ندادند؟ مسولین فرهنگی شهرستان و استان و به ویژه رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه چگونه می خواهند این افتضاح فرهنگی را توجیه کنند.

بر اساس این گزارش، مردم فرهنگی دهدشت که در جلسه حضور داشتند خود دست بکار شدند و با اعتراض شدید در شب شعر امشب تنفر خود را از شعر ضد اخلاقی و بی شرمانه این شخص و متولیان امر نشان دادند و ثابت کردند که زبان قوی شعر را باید متعهدانه در خدمت مردم بکار گرفت و منحرف شدن از چهار چوب اسلامی و بی حرمتی و اهانت را برنمی تابند.

این شعر سراسر افتضاح در حالی خوانده شد که رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرماندار شهرستان کهگیلویه،صدا و سیما استان، شاعران برگزیده از استان‌های خوزستان، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد در این مراسم شب شعر جضور داشتند. / عصردنا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *