شهدای کهگیلویه و بویراحمدی که در سومین روز بهار شهید شدند

پایگاه خبری خبر رسان در پنج شنبه هر هفته شهدایی که تولد و یا شهادتشان با همان روز مصادف شده است را معرفی می کند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی خبر رسان، در هفته های گذشته شهدایی معرفی شدند که در همان روز متولد و یا به رسیدند این بار نیز شهدایی معرفی می شوند که در سومین روز از بهار به رسیدند.

شهید سیدابوالنصیب حسینی متولد اول فروردین  ماه سال  1344 است که در تاریخ سوم فروردین ماه یعنی دور  روز بعد از تاریخ ولادتش اما در سال ۶۴ به شهادت رسیده است.آرامگاه این شهید در روستای ده برافتاب بویراحمد است.

 

شهید بندعلی رم یار در تاریخ ۱۰ بهمن ماه سال ۱۳۴۵ متولد شده است و چهل سال قبل در چنین روزی به شهادت رسیده است.
مختصری از زندگینامه شهید :‌ او در روستای فرسای‌سمینه در یک خانواده مذهبی و متدین به دنیا آمد با توجه به محروم بودن منطقه و فقر موفق به درس خواندن نشد شهید علاقه فراوانی به اسلام و روحانیت داشت در دوران انقلاب در تظاهرات شرکت مستمر داشت و سرانجام در سال ۱۳۶۴ برای خدمت سربازی اعزام گردید.و مدتی بعد به شهادت رسید.

 

شهید کاظم خسرونژاد در تاریخ سوم دی ماه سال ۱۳۵۹ متولد شد که در سال ۶۱ و در چنین روزی به شهادت رسیده است .

زندگینامه پاسدار شهید کاظم خسرو نژادبسمه رب شهداء و صدیقین قال الله الحکیم فی قرآن الکریمولا تحسبن لذین قتلو فی سبیل الله امواتاً بل احیاء عندربهم یرزقون ( ال عمران ۱۶۳)ولا تقولو لمن یقتل فی سبیا الله اموات بل احیاء و لکن لا تشعرون (بقره ۱۴۹)وی از خانواده ای مستضعف از روستای طیی سرپیر بنام پیر سف متولد شده است .

 

 
انتهای پیام/د
 
 

 

منبع : صبح زاگرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *