صادر کننده بازیکن به فوتبال بانوان ایران هستیم

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی خبر رسان، با حضور مدیرکل ورزش و جوانان استان ، مسؤولانی از این اداره‌کل، والدین و بازیکنان دختر ، در محل خانه هندبال مراسم تجلیل از فوتسالیست‌های دختر برگزار شد.

در این آیین مهناز آشتیانی مربی تیم پایه پایه و بزرگسالان فوتسال دختران کهگیلویه و بویراحمد با بیان شمه‌ای از موفقیت‌های فوتسال استان در رده دختران اظهار کرد: یکی از موفقیت‌های فوتسال استان به سال ۸۹ برمی‌گردد که در لیگ دسته اول فوتسال کشور مقام اول را کسب کردیم.

این مربی برجسته فوتسال افزود: در همان سال وارد لیگ برتر فوتسال کشور شدیم و با همت بازیکنان توانستیم برای اولین بار مقام چهارم فوتسال زنان کشور را به خود اختصاص دهیم.

وی با اشاره به اینکه به دلیل مشکلات تیم فوتسال در لیگ برتر منحل شد تصریح کرد: کم‌کم علاقه‌مندان به فوتسال و فوتبال در استان بیشتر شد تا جایی که تعداد زیادی از آن‌ها به تیم ملی بانوان راه یافتند.

آشتیانی گفت: آن قدر در این رشته پیشرفت کردیم که بعد از مدتی توانستیم اعجوبه‌ای را فوتبال کشور معرفی کنیم که توانست کاپیتان تیم ملی شود و سپس در بازی‌های غرب آسیا بهترین بازیکن شناخته شود.

این مربی برجسته فوتسال در استان کهگیلویه و بویراحمد به سایر موفقیت‌ها اشاره کرد و گفت: شبنم بهشت همچنین توانست در سال گذشته به عنوان بهترین بازیکن فوتبال ایران معرفی شود.

وی افزود: در سال ۹۵ بیشترین معرفی شده به تیم ملی از استان کهگیلویه و بویراحمد بود که تعداد ۱۵ بازیکن به تیم ملی معرفی کردیم.

آشتیانی با اشاره به حضور ۴ بازیکن هم استانی در لیگ برتر فوتبال کشور گفت: یکی از دیگر افتخارات ما کسب قهرمانی همراه با دختران دانش‌آموز در رشته فوتسال در کشور بود.

وی با بیان این که روز به روز به دلیل علاقه‌مندی بر تعداد بازیکنان فوتسال استان افزوده می‌شود گفت: در تابستان امسال تعداد بازیکنان ما به ۱۲۰ نفر رسیده است.

این مربی برجسته هم استانی به برخی از خواسته‌های فوتسال بانوان استان اشاره کرد و گفت: نبود اسپانسر و حامی مالی یکی از مشکلات بزرگ ما در استان به شمار می‌رود.

آشتیانی افزود: عدم تخصیص اعتبار لازم برای موفقیت در این رشته و همچنین نبود سالن کافی یکی از مشکلات ما به شمار می‌رود مضاف بر این که نیاز به یک سالن در شهر یاسوج به عنوان خانه فوتسال داریم.

وی از مدیرکل ورزش و جوانان استان خواست تا امتیاز یک تیم لیگ یک را برای دختران فوتسال این استان بگیرد و همچنین بازیکنان هم استانی تشویق شوند چرا که تاکنون برای یک بار هم این بازیکنان توسط مسؤولان مورد تشویق قرار نگرفته‌اند.

منبع:چهارفصل

انتهای پیام/

منبع : صبح زاگرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *