صدای اعضای شورا شهر یاسوج در آمد؛ ابهام در واگذاری برخی پروژه‌ها / جایزه «پراید» تبلیغاتی بود

نشست شورای اسلامی شهر در سالن این شورا با حضور همه اعضا برگزار شد.

نشست شورای اسلامی شهر یاسوج با حضور همه اعضای این شورا و به ریاست هدایت اکبری برگزار شد که موضوعات مختلفی در این شورا مورد بحث قرار گرفت.

**وجود بی‌رویه تابلوهای تبلیغاتی در سطح شهر یاسوج

بنا بر این گزارش، علی علی‌پور عضو شورای اسلامی شهر یاسوج در این جلسه گفت: پارک‌های محله‌ای برای ورزش همگانی باید فعال شود و به جای گذاشتن جایزه خودروی پراید که تنها برای تبلیغات است، می‌توانیم با اهداء چندین دوچرخه این مسئله را فرهنگ‌سازی کرد.

علی‌پور در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: وجود بی‌رویه تابلوهای تبلیغاتی در سطح شهر زیاد به چشم می‌خورد که این مسئله زیبنده شهر نیست و در این خصوص باید چاره‌اندیشی شود اگر چه کسی هم رعایت نمی‌کند.

سرافراز اردشیری عضو شورای شهر یاسوج نیز با اشاره به اینکه دستگاه‌های شهرداری برای آسفالت و زیرسازی محدود است و شهرداری نیاز به پیمانکار دارد، گفت: شهرداری یاسوج باید در فصل تابستان اقدام به آسفالت می‌کرد و حالا فصل مناسبی نیست

اردشیری با بیان اینکه شهرداری باید تمام کارهای عمرانی و پروژه‌های خود را به مناقصه بگذارد، اظهار کرد: اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان برای آسفالت برخی از مناطق در نظر گرفته شده و این مبلغ کمی نیست و به هر شخصی نباید این کار داده شود و به شرکت‌هایی داده شود که آسفالت با کیفیت تحویل دهند.

بدون مجوز شورا در حال آسفالت هستند

در ادامه هدایت امیری عضو دیگر شورای اسلامی شهر یاسوج با اشاره به این‌که برخی بدون مجوز شورا در سطح شهر  در حال انجام آسفالت هستند، اظهار کرد: کارخانه‌های زیادی در محدوده شهر است که با شرایط بهتری می‌توانند کار آسفالت را انجام دهند.

وی افزود: زمانی می‌توانیم طی طرح تشریفات کار آسفالت یا هر چیز دیگری را به شرکتی دهیم که آن شرکت توان و تخصص لازم را داشته باشد و باید جلوی کارهای سفارشی در شهرداری یاسوج را بگیریم.

وی با اشاره به اینکه معاملات کلان باید در شهرداری یاسوج شکل قانونی داشته باشد، افزود: در غیر اینصورت فردا ما را متهم به این می‌کنند، که معامله‌گری و دست‌ به‌ یکی شده بین عوامل بیرون و مدیران، لذا باید با رعایت ضوابط شهرداری یاسوج مناقصه‌ها را برگزار کند.

اکبری: آقای امیری خوشبین باشیم / امیری: مثبت نگری با رعایت ضوابط خوب است

امیری گفت: وقتی شهردار یاسوج برای یک دستگاه آسفالت یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان نام شخصی را برده، یعنی این طرح تشریفاتی  غیرقانونی بوده است.

هدایت اکبری رئیس شورای اسلامی شهر یاسوج خطاب به هدایت امیری اظهار کرد: باید خوشبین باشیم تا کارها با روال بهتری انجام شود.

اکبری ادامه داد: اگر جاده‌ای در سطح شهر آسفالت می‌شود منفعتی به اعضای شورای شهر نمی‌رسد بلکه به تعهداتی که به شهروندان داده‌ایم، عمل کرده‌ایم.

وی افزود: در گذشته پیمانکارانی وارد کار شدند که شهر را مختل و کار نکردند.

رئیس شورای اسلامی شهر یاسوج بیان کرد: واگذاری پروژه‌ها بر اساس طرح تشریفات قانونی است، چرا که طرح تشریفات جزء قانون است.

هدایت امیری در خطاب هدایت اکبری رئیس شورا، اظهار کرد: مثبت نگری در صورتی است که کارها بر اساس ضوابط شهرداری و قانونی باشد و به شخص خاصی یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان بدون طی مراحل قانونی داده نشود.

پایدار: لحاظ کردن قانون چوب لای چرخ نیست

سعید پایدار عضو دیگر شورای شهر یاسوج نیز گفت: لحاظ کردن قانون به معنای بدبینی و چوب لای کار شهرداری انداختن نیست بلکه برای رفاه و آسایش شهروندان است، ما متولیان امر باید قانون را بپذیریم تا مسائل قانونی انجام گیرد.

شهرداری یاسوج بر اساس طرح تشریفات یک پروژه را با اعتبار یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان به شرکتی واگذار کرده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *