صرفه جویی ۵ میلیارد ریالی با اتکا به خودباوری در آبفای شهری لنده + تصاویر

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی خبر رسان، امروزه بیشتر کشورهای جهان در حال الگو برداری از شیوه مدیریت کشور در باب مد نظر مقام معظم رهبری هستند به طوری که رئیس جمهور جدید امریکا نیز از مردم این کشور خواست تا کالا و مایحتاج مورد نیاز خود را از شرکت های داخلی امریکایی بخرند و این یعنی باور به جهانی شدن برگرفته از رهنمود های حکیمانه مقام معظم رهبری که نمود عینی آن را در کشورهای اروپایی نیز به عینه می توان دید.

اقتصاد مقاومتی باب خیری برای نجات کشور از تحریم های فلج کننده ای است که دشمنان ایران اسلامی با راه اندازی جنگ اقتصادی به دنبال تضعیف نظام ما هستند که با درایت و هوشمندی مقام معظم رهبری در ابلاغ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی امروز به بار نشست و راه اندازی انواع کارگاه تولیدی و ایجاد فرصت های مختلف شغلی از برکات ارزشمند اقتصاد مقاومتی در کشور است که از سوی بسیج سازندگی سپاه پاسداران و سایر ادارات در حال اجرایی است.

اداره آب و فاضلاب شهری لنده در راستای اجرایی نمودن شعار سال« اقتصاد مقاومتی، » با اتکا به شعار ما می توانیم و با بهره گیری از توانایی کارکنان و تجهیزات اداری خود توانسته است بیش از پنج ملیارد ریال صرفه جویی را در این اداره عملیاتی سازد.

محمد راکبی زاده رئیس اداره آب وفاضلاب شهری لنده در گفت وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی گفت: یکی از مهمترین اقدامات اداره آبفای شهری لنده عمل به منویات مقام معظم رهبری در باب اقتصاد مقاومتی با اقدام و عمل است.

وی افزود: آبفای شهری لنده با اتکا به توانایی تک تک کارکنان خود و با استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل های اداری توانسته است اقدامات خوبی در جهت صرفه جویی منابع و هزینه ها داشته باشد.

 رئیس اداره آب وفاضلاب شهری لنده تصریح کرد: براثربارندگی های چند هفته گذشته ساپورت های نگهدارنده خط انتقال آب شرب تخلیه و هر لحظه امکان شکستگی خط انتقال وجود داشت که با ساماندهی یک کیلومتر از خط انتقال و جانمایی ساپورت ها و ایجاد بندهای رسوب گیر با سنگ وملات و سنگ چینی زیر خط انتقال با مبلغ ۸۰ میلیون ریال توانسته ایم از واگذاری آن به پیمانکار از هدررفت بیش از ۶۵۰میلیون ریال صرفه جویی کنیم.

وی تاکیدکرد: بیش از ۳۸۰متر از عملیات اجرای نصب و فس کشی دیوار محوطه اداره آبفای شهری با استفاده از توان و ظرفت داخلی با اعتباری بالغ بر ۵۰میلیون ریال در حال کار است که اگر این پروژه را می خواستیم به پیمانکار واگذارکنیم مبلغی بالغ بر۵۰۰میلیون ریال برای اداره هزینه داشته است که بیش از ۴۵۰میلیون ریال صرفه جویی داشته ایم.

راکبی زاده اظهارکرد: اقتصاد مقاومتی به کار تولیدی تنها ختم نمی شود همین که از قدرت و توان داخلی خود برای کاهش هزینه ها با اتکا به خودباوری کار کنیم و صرفه جویی چندمیلیارد ریال را در بر داشته باشد نوعی اقدام و عمل در حوزه اقتصاد مقاومتی است.

این مسئول لنده ای در ادامه اظهارکرد: در سال ۹۵ سعی شده است کمتر کار به پیمانکار واگذارکنیم و بیشتر به صورت امانی و از توان و ظرفیت نیروهای داخلی استفاده کنیم که هم در کیفیت کار موثر بوده است هم میزان رضایت مندی مردم دوچندان شده است.

رئیس اداره آب وفاضلاب شهری لنده تصریح کرد: میزان دبی آب قبل از چاه ها ۶۰ لیتر بر ثانیه بوده است ولی از زمان و بازسازی چاه های آب شرب به بیش از ۱۲۰ لیتر در ثانیه رسیده است.

وی در خصوص تامین آب و توزیع آن گفت: هیچ گونه مشکلی در حوزه در سطح شهر لنده نداریم ولی بزگترین مشکل ما در بحث توزیع است که تا زمان تکمیل مخزن ۱۰۰۰مترمکعبی شهرک فجر با مشکلات توزیع روبرو هستیم.

راکبی زاده اظهارکرد: امیدواریم مسئولان در کمیته برنامه ریزی نسبت به تخصیص اعتبارات لازم برای تکمیل و ساخت این پروژه همتی جهادی داشته باشند.

رئیس اداره آب وفاضلاب شهری لنده گفت: میزان مصرف آب شروندان لنده ای ۷۵لیتر در ثاینه است که بیش از چهار هزار مشترک را سیراب می کند ولی میزان مصرف همچنان بالا است.

وی در ادامه خاطرنشان ساخت: بیش از ۶۵کیلومتر شبکه داخلی در سطح شهرلنده داریم که برای خط انتقال جدید به مخزن شماره ۲شهرک فجر بیش از هفت کیلومتر خط انتقال با سایز ۱۶اینچ نیازمند است.

راکبی زاده در خصوص وضعیت بهداشت آب نیز گفت: در ماه بیش از دوبار عملیات نمونه برداری از آب توسط شبکه بهداشت و درمان و آب وفاضلاب صورت می گیرد و مشکلی میکروبی نداریم ولی کمی سختی آب داریم که به وسیله دستگاه تمام اتوماتیک کلرزنی گازی ضدعفونی می شود.

این مسئول لنده ای گفت: میزان شکستگی لوله های آب در سطح شهرلنده نسبت به چند ماه گذشته بیش از ۹۰درصد کاهش یافته است.

رئیس اداره آب وفاضلاب شهری لنده تاکیدکرد: در چندماه گذشته بیش از سه کیلومتر اصلاح و توسعه شبکه در خیابان هاو کوچه های شهر لنده را داشتی که تماماً از ظرفیت داخلی استفاده شد و صرفه جویی چهارمیلیارد ریالی را برای ما به ارمغان داشت که تنها با ۵۰۰میلیون ریال این پروژه انجام شد.

راکبی زاده گفت: مطالعات و نقشه برداری فاز اول فضلاب شهری لنده توسط مشاوران طرح به اتمام رسیده است و زمین مورد نیاز تصفیه خانه نیز به میزان دو هکتار از منابع طبیعی و آبخیزداری نیز تهیه شده است.

وی در خصوص برنامه های آینده این اداره گفت: بافت قدیم شهرلنده نیازمند دو کیلومتر اصلاح شبکه است که با اصلاح این بافت شاهد کاهش میزان هدررفت آب مصرفی در سطح شهرخواهیم بود، تکمیل مخزن ۱۰۰۰مترمکعبی شهرک فجر، احداث خط انتقال آب به مخزن و اصلاح و توسعه شبکه های داخلی شهر لنده از برنامه های آینده این اداره است.

گزارش و گفت وگو: سید اسماعیل میری

منبع:پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده

انتهای پیام/م/۲۰۰

سیداسماعیل میری

منبع : صبح زاگرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *